Jarosław Kaczyński: "Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie"

Kolejne deklaracje prezesa PiS w sprawie spornych pomników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński: "Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie"

"Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był wielkim prezydentem i człowiekiem, który prowadził Polskę we właściwym kierunku. Będzie i pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej tu, niedaleko stąd" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas 75. miesięcznicy katastofy smoleńskiej. 

Spotkanie odbyło się tradycyjnie przed Pałacem Prezydenckim. Podczas wcześniejszych miesięcznic, Kaczyński wskazywał lokalizację pomników: - Wierzę w to głęboko, tu, między "domem bez kantów" i Hotelem Europejskim, stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Tu zaraz za Pałacem, gdzieś obok kościoła seminaryjnego, stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił lider PiS.

- Mam nadzieję, że nieopodal tego miejsca, z tej i z tej strony, staną w ciągu dwóch lat dwa pomniki, o które zabiegaliśmy. Otworzą drogę do kolejnych - mówił .

10 kwietnia przed warszawskim ratuszem odsłonięto tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Hanna Gronkiewicz-Waltz na oświadczyła niedawno, że tablica jest nielegalna - miała zostać umieszczona na budynku, a zamiast tego pojawiła się na kamieniu. Pytana o postawienie pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu przyznała, że ona nie widzi takiej możliwości.

Przeczytajcie też: HGW o szczycie NATO: "Nie pozwolono promować Warszawy"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.