Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński: "Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie"

Kolejne deklaracje prezesa PiS w sprawie spornych pomników

Share
Jarosław Kaczyński: "Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie"
d2sg9xq

*"Pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był wielkim prezydentem i człowiekiem, który prowadził Polskę we właściwym kierunku. Będzie i pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej tu, niedaleko stąd" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas 75. miesięcznicy katastofy smoleńskiej. *

Spotkanie odbyło się tradycyjnie przed Pałacem Prezydenckim. Podczas wcześniejszych miesięcznic, Kaczyński wskazywał lokalizację pomników: - Wierzę w to głęboko, tu, między "domem bez kantów" i Hotelem Europejskim, stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Tu zaraz za Pałacem, gdzieś obok kościoła seminaryjnego, stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił lider PiS.

- Mam nadzieję, że nieopodal tego miejsca, z tej i z tej strony, staną w ciągu dwóch lat dwa pomniki, o które zabiegaliśmy. Otworzą drogę do kolejnych - mówił .

d2sg9xq

10 kwietnia przed warszawskim ratuszem odsłonięto tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Hanna Gronkiewicz-Waltz na oświadczyła niedawno, że tablica jest nielegalna - miała zostać umieszczona na budynku, a zamiast tego pojawiła się na kamieniu. Pytana o postawienie pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu przyznała, że ona nie widzi takiej możliwości.

d2sg9xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sg9xq
d2sg9xq