Trwa ładowanie...

Już w sobotę "Marsz Szmat"!

"Każdy może zostać zgwałcony - niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, atrakcyjności fizycznej, ubioru czy rasy"

Share
Już w sobotę "Marsz Szmat"!
d3snnb8

*Marsz Szmat to cykl międzynarodowych protestów zainicjowany manifestacją w Toronto, która odbyła się 3 kwietnia 2011 roku. * Uczestniczki i uczestnicy Marszu protestują przeciwko uzasadnianiu lub usprawiedliwianiu zgwałceń w oparciu o wygląd zgwałconych kobiet. Początek Marszowi dały słowa oficera policji w Toronto, Michaela Sanguinetti, który stwierdził, że aby być bezpiecznymi "kobiety powinny unikać ubierania się jak puszczalskie". W Polsce mam on szerszy wymiar, protestujący zwracają uwagę na stereotypy, obwinianie ofiar, dzielenia ich na prowokujące i niewinne czy molestowanie w pracy.

- Każdy może zostać zgwałcony niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, atrakcyjności fizycznej, ubioru czy rasy. Jeśli masz dość dyskryminacji opartej na oskarżeniach o puszczalstwo czy bycie sądzonym na podstawie seksualności - przyjdź i sprzeciw się z nami - zachęcają organizatorzy, czyli grupa Razem Przeciwko Przemocy Seksualnej.

Start w sobotę o godzinie 15:30. Trasa przemarszu: pomnik Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej (pod Sejmem) - Wiejska - Plac Trzech Krzyży - Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie - Marszałkowska - Plac Zbawiciela - Mokotowska - rondo Jazdy Polskiej.

d3snnb8

Jak Wam się podoba taka forma protestu?

Przeczytajcie także: Wielka Parada Studentów 2014

d3snnb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3snnb8