Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik. To już 33 taki przypadek

Zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik. To już 33 taki przypadek

"Z radością informujemy, że tuż przed Świętami Wielkanocnymi lekarze Kliniki Budzik potwierdzili wybudzenie kolejnego dziecka" - podali w komunikacie przedstawiciele Kliniki Budzik im. Oli Janczarskiej. Placówka działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Nie podano w jakim wieku jest dziewczynka, ale wiadomo, że ma na imię Weronika. Zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym.

Jak informuje klinika, to już 33 przypadek wybudzenia dziecka w placówce. Klinikę Budzik utworzono w 2013 roku dzięki działaczom fundacji Akogo? i już niedługo będzie obchodzić czwartą rocznicę swojej działalności.

**Budowa Kliniki** , której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika zajmuje się dziećmi do 18 roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu.

Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

 

Przeczytaj też: Niesamowite zdjęcia największego parku wodnego w Polsce. Inwestycja kosztuje 150 mln euro

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.