Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Będzie doniesienie do prokuratury na urzędników?

Zamiar złożenia doniesienia do prokuratury ma rzecznik komisji weryfikacyjnej Oliwer Kubicki. Chodzi o podejrzenie kontaktów i przekazywania poufnych danych lokatorów dwójce prawników.

Share
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Będzie doniesienie do prokuratury na urzędników?
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur
d2jpt2k

Taką informację podało wpolityce.pl. Portal twierdzi, że dotarł do korespondencji pomiędzy Oliwerem Kubickim a warszawskim ratuszem świadczącej o możliwości złamania prawa przez stołecznych urzędników.

Sprawa ma związek z przesłuchaniem lokatorów kamienicy przy ul. Poznańskiej. Pełnomocnik prezydent Warszawy Oliwer Kubicki w rozmowie z portalem stwierdził, że prawnicy nie mogli posiadać wrażliwych danych osób wezwanych na rozprawę komisji weryfikacyjnej.

Zobacz też: afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70

Zdaniem członków komisji podczas przesłuchania doszło do ujawnienia danych o zadłużeniu lokatorów i innych sprawach, które są chronione tajemnicą. Według Kubickiego, prawnicy warszawskiego ratusza posiadali dane, których nie powinni mieć.

d2jpt2k

- W mojej ocenie doszło do złamania przepisów i sprawę musi zbadać prokuratura – powiedział portalowi wpolityce.pl rzecznik komisji weryfikacyjnej.

d2jpt2k

Podziel się opinią

Share
d2jpt2k
d2jpt2k