Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Będzie doniesienie do prokuratury na urzędników?

Zamiar złożenia doniesienia do prokuratury ma rzecznik komisji weryfikacyjnej Oliwer Kubicki. Chodzi o podejrzenie kontaktów i przekazywania poufnych danych lokatorów dwójce prawników.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Będzie doniesienie do prokuratury na urzędników?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d2u9dkh
d2u9dkh

Taką informację podało wpolityce.pl. Portal twierdzi, że dotarł do korespondencji pomiędzy Oliwerem Kubickim a warszawskim ratuszem świadczącej o możliwości złamania prawa przez stołecznych urzędników.

Sprawa ma związek z przesłuchaniem lokatorów kamienicy przy ul. Poznańskiej. Pełnomocnik prezydent Warszawy Oliwer Kubicki w rozmowie z portalem stwierdził, że prawnicy nie mogli posiadać wrażliwych danych osób wezwanych na rozprawę komisji weryfikacyjnej.

Zobacz też: afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70

Zdaniem członków komisji podczas przesłuchania doszło do ujawnienia danych o zadłużeniu lokatorów i innych sprawach, które są chronione tajemnicą. Według Kubickiego, prawnicy warszawskiego ratusza posiadali dane, których nie powinni mieć.

d2u9dkh

- W mojej ocenie doszło do złamania przepisów i sprawę musi zbadać prokuratura – powiedział portalowi wpolityce.pl rzecznik komisji weryfikacyjnej.

d2u9dkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9dkh