Trwa ładowanie...

Kondratowicza będzie nowym centrum Bródna?

To wszystko za sprawą budowy nowego odcinka metra.

Kondratowicza będzie nowym centrum Bródna?
d4lky3v
d4lky3v

Budowa metra odmieni ulicę Kondratowicza, która stanie się nowym centrum Bródna. Trwają już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne dotyczące tego miejsca. - Chcemy, by w tym procesie aktywnie uczestniczyli mieszkańcy - podkreśla ratusz.

W związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie zmodernizowana. Rozpoczęły się już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, prowadzone - na zlecenie miasta - przez Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ich celem jest uzyskanie różnorodnych propozycji dotyczących zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: „Kondratowicza” i „Bródno”.

W proces projektowy zostaną włączeni mieszkańcy – rozpoczynają się właśnie konsultacje społeczne w tej sprawie. W najbliższą środę - 20 stycznia 2016 r. o godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione planowane działania dotyczące nowego centrum Bródna.

Podczas konsultacji, które potrwają do 5 lutego, odbędą się również dwa spotkania warsztatowe (chętni mogą wybrać jeden dogodny dla siebie termin) - 23 stycznia w godz. 11.00 - 14.00 i 26 stycznia w godz. 17.30 - 20.30. Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły, powiedzieć co jest dla nich ważne i wymaga zachowania, a co należy koniecznie zmienić. Propozycje mogą dotyczyć zieleni, przestrzeni publicznej, organizacji ruchu rowerowego oraz samochodowego na ul. Kondratowicza. Wyniki zostaną później przekazane pięciu zespołom projektowym zakwalifikowanym do drugiego etapu warsztatów urbanistyczno-architektonicznych.

Miasto zachęca mieszkańców Bródna do przesyłania swoich uwag na adres: konsultacje@um.warszawa.pl lub telefoniczne: 22 443 34 85.

d4lky3v
d4lky3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lky3v