Trwa ładowanie...

Konwencja Kukiz'15. "Chcemy samorządów, w których nie będzie nepotyzmu"

- Co to za kapanie jakieś, czego te kampanie dotyczą? Tylko pijaru tylko ścigania się na pomysły. A tam, gdzie są Warszawiacy, są tylko problemy - tłumaczył Marek Jakubiak podczas konwencji.

Konwencja Kukiz'15. "Chcemy samorządów, w których nie będzie nepotyzmu"Źródło: East News, fot: East News Poland
d2z32eh
d2z32eh

W niedzielę w warszawskim Teatrze Palladium odbyła się ogólnopolska konwencja ruchu Kukiz'15. Podczas konwencji wystąpiło 18 kandydatów ruchu na prezydentów i burmistrzów miast, w tym Marek Jakubiak, kandydat na prezydenta Warszawy.

Lider Kukiz'15 przedstawił trzy filary, na jakich chce oprzeć kraj. - To jawność, która przejawia się między innymi w jawnych umowach, zrównoważone budżety, które zakładają zakaz zadłużania miast i narzędzia demokracji bezpośredniej, w tym na przykład obligatoryjne coroczne referenda bez wymaganych progów, w których obywatele mogliby się wypowiadać na temat budżetu - tłumaczył.

Dodał, że z budżetu państwa finansowane są m.in. konwoje wstydu, które organizuje Platforma Obywatelska oraz autobus wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Liczę na to, iż po wyborach ani PO, ani PiS nie będą mogły rządzić w samorządach bez Kukiz'15 - zaznaczył Kukiz.

East News
Źródło: East News, fot: East News Poland

- Chcemy samorządów niepartyjnych. Chcemy samorządów, w których nie będziemy mieli do czynienia z nepotyzmem, nie będziemy mieli do czynienia z kumoterstwem, nie będziemy mieli do czynienia z marnotrawieniem obywatelskich pieniędzy - przekonywał lider.

d2z32eh

Z kolei Marek Jakubiak podczas konwencji przedstawił swój klip wyborczy. - Chcę Warszawie dać to, co najważniejsze - własne serce, samego siebie. Bycie prezydentem Warszawy to jest godność. Godność, którą warszawiak musi specjalnie traktować. Całe moje życie to Warszawa. Jestem warszawiakiem, jestem Polakiem, jestem jednym z was. Wasze potrzeby są moimi potrzebami - mówił w spocie Jakubiak.

Podczas przemówienia, kandydat na prezydenta Warszawy przypomniał, że Warszawa jest jednym z najbardziej zadłużonych miast Polski. - Kontrkandydaci licytują się w inwestycjach, a nie zajmują się realnymi problemami jak np. bezdomność - stwierdził. Dodał, że dzięki Smart City zarządzano by miastem m.in. poprzez e-voting, czyli przez internet mieszkańcy mogliby decydować o najważniejszych decyzjach w Warszawie.

d2z32eh

Jakubiak zaznaczył, że jego pomysł w kampanii wyborczej, czyli odbudowa Pałacu Saskiego, został podchwycony przez kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego.

East News
Źródło: East News, fot: East News Poland

Zobacz także: Burza po wpisie Andrzeja Dudy o zdjęciu z Trumpem. Tomasz Poręba tłumaczy

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2z32eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z32eh