Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mazowieckie tym razem na trzecim miejscu [24.06.2021]

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim jest niższa niż poprzedniej doby. Dziś potwierdzono 14 przypadków, co daje Mazowszu trzecie miejsce w Polsce.

Koronawirus. Województwo jest trzecie w Polsce pod względem zakażeńKoronawirus. Województwo jest trzecie w Polsce pod względem zakażeńŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d3u25an
d3u25an

W czwartek 24 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 147 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 14 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2. W środę odnotowano ich 29. Liczba zakażeń jest zatem niższa niż ubiegłej doby.

Według czwartkowych danych woj. mazowieckie zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby zakażeń.

Pierwsze miejsce przypadło woj. wielkopolskiemu, gdzie potwierdzono 19 przypadków koronawirusa. Drugie jest woj. dolnośląskie z liczbą 14 przypadków.

d3u25an

Według czwartkowych danych MZ na COVID-19 zmarły 4 osoby. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób.

Zobacz także: Tłit - Magdalena Sroka

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 2 879 336, z czego 74 917 osób zmarło.

Wyzdrowiało 2 651 045 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. 59 403 osoby objęte są obecnie kwarantanną.

d3u25an

Koronawirus w Polsce. Dziurawa kwarantanna

Eksperci są zgodni, że obecnie najważniejszym zadaniem dla polskiego rządu jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wariantowi Delta koronawirusa. Sytuację związaną z tą mutacją komentował w "Fakcie" minister zdrowia Adam Niedzielski. - Mamy o tyle komfort sytuacji, że sanepid może się skoncentrować na wychwytywaniu ognisk i osób zakażonych. Warto dodać, że jeśli mamy do czynienia z mutacją, która jest bardzo niebezpieczna, postępujemy nieco inaczej niż w standardowych przypadkach: wydłużamy izolację i kwarantannę oraz wprowadzamy zwolnienie w obu tych przypadkach dopiero po negatywnym teście PCR - powiedział.

Okazuje się jednak, że kwarantanna może okazać się nieskuteczna w walce z wariantem Delta. Uwagę na dziurę w przepisach dotyczących kwarantanny zwrócił w "Rzeczpospolitej" epidemiolog prof. Marcin Czech. - Nie powinno tak być. By kwarantanna była skuteczna, osoba przyjeżdżająca do Polski z Wielkiej Brytanii powinna natychmiast trafić do izolacji, skąd musiałaby być odebrana przez rodzinę. Mogłyby być także specjalne taksówki, które odwoziłyby przybyszy do miejsca odbywania kwarantanny - powiedział.

W ocenie Czecha tylko załatanie przepisów pozwoli uniknąć sytuacji z grudnia 2020 roku, kiedy do Polski na święta przyjechało z Wielkiej Brytanii wielu Polaków, którzy nie zostali poddani kwarantannie. Eksperci podkreślają, że mogło to znacząco przyczynić się do wzrostu liczby zakażeń po okresie świątecznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3u25an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u25an