Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 44 zakażonych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

"W Szkole Głównej Służby Pożarniczej potwierdzono obecność koronawirusa u 44 osób" - podała KG PSP w mediach społecznościowych. Wyjaśniono, że nie ma jeszcze wyniku testów kilku osób.

Koronawirus w Polsce. 44 zakażonych w Szkole Głównej Służby PożarniczejŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dn4univ
dn4univ

"W SGSP po pobraniu próbek od 386 osób, potwierdzono obecność koronawirusa u 44 osób. Znajdą się one w izolatorium. Czekamy jeszcze na wyniki kilku wymazów" - głosi komunikat Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

"Osoby z wynikiem negatywnym po konsultacji z inspektorem sanitarnym wrócą do swoich domów i będą tam objęte kwarantanną" - wyjaśniono.

Trwa już dezynfekcja budynków Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. "Osoby przebywające w szkole mają zapewnione posiłki i środki dezynfekcji" - poinformowała KG PSP, dodają, że sytuację w szkole nadzoruje grupa operacyjna komendanta głównego.

Zobacz też: Jak Kościół radzi sobie z brakiem datków? Ksiądz przytacza pewien przykład

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Decyzję o przebadaniu pod kątem zakażenia koronawirusem wszystkich podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej podjęto podczas sobotniej odprawy.

dn4univ

W piątek rektor-komendant uczelni nadbryg. Paweł Kępka potwierdził zakażenie koronawirusem u 10 z 16 podchorążych, którzy zostali odizolowani od reszty studentów. Podchorążowie mieli podwyższoną temperaturę i nie czuli smaku i węchu.

"Podchorążowie objęci są stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. Stan ich zdrowia jest dobry" - dodał rektor PGSP.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dn4univ
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn4univ