Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Diecezja wydała komunikat ws. stref zagrożonych obostrzeniami

Powiaty wołomiński i otwocki mogą zostać strefami objętymi dodatkowymi obostrzeniami w związku z przyrostem zachorowań na koronawirusa. Diecezja warszawsko-praska wydała komunikat dotyczący tej sytuacji.

Share
Koronawirus. Polska. Powiaty wołomiński i otwocki mogą stać się strefami żółtą lub czerwoną
Koronawirus. Polska. Powiaty wołomiński i otwocki mogą stać się strefami żółtą lub czerwonąŹródło: East News
d4di2ah

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę powiatów, które w przyszłym tygodniu mogą znaleźć się w czerwonej lub żółtej strefie, co skutkuje większymi restrykcjami związanymi z epidemią koronawirusa w Polsce. Znalazły się na niej m.in. powiaty wołomiński i otwocki.

Obydwa regiony podlegają pod diecezję warszawsko-praską, która w wydanym w piątek komunikacie "przypomina i zobowiązuje wszystkich duchownych oraz pracowników świeckich, odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, do rygorystycznego stosowania i przestrzegania norm sanitarnych".

d4di2ah

Chodzi o troskę o "higienę rąk, zapewnienie i udostępnienie płynów dezynfekujących wiernym w pomieszczeniach kościelnych, bezwzględne stosowanie maseczek przez uczestników nabożeństw i wszystkich przebywających w budynkach i pomieszczeniach parafialnych (obowiązek ten dotyczy również kapłanów, którzy nie sprawują Mszy Świętej, a podejmują inne czynności duszpasterskie w danej chwili)".

Zobacz też: Ryszard Czarnecki przerywa milczenie ws. kilometrówek. "Ze spokojem czekam na wyjaśnienie sprawy"

Kanclerz kurii ks. dr Dariusz Szczepaniuk w komunikacie przypomina również o "usilnym zaleceniu", by komunię przyjmować nie do ust, lecz na rękę.

"Kontestowanie zaleceń sanitarnych władz świeckich i kościelnych lub negowanie bądź minimalizowanie zagrożenia pandemią stanowi wyraz braku odpowiedzialności za dobro wiernych powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy i sprzeciwia się wprost posłuszeństwu Biskupowi" - podkreślono w komunikacie diecezji warszawsko-praskiej.

d4di2ah

Źródło: diecezja.info.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4di2ah

Podziel się opinią

Share
d4di2ah
d4di2ah