Trwa ładowanie...
d1avs69

Koronawirus w Polsce. Komisariat policji w Brwinowie już funkcjonuje

Komisariat policji w Brwinowie funkcjonuje już normalnie. Był zamknięty od czwartku, ponieważ u jednego z funkcjonariuszy zauważono objawy grypopodobne. Test nie wykazał zarażenia koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Komisariat policji w Brwinowie został ponownie otwarty.
Koronawirus w Polsce. Komisariat policji w Brwinowie został ponownie otwarty. (East News, Fot: Marta Gostkiewicz)
d1avs69

Jak informowaliśmy w piątek, u jednego z funkcjonariuszy pełniącego służbę w komisariacie w Brwinowie pojawiły się objawy grypopodobne. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte nadzorem i czasowo odsunięte od obowiązków służbowych. Policjant nie przebywał w szpitalu.

Wynik testu na koronawirusa okazał się negatywny.

W sobotę funkcjonariusze otrzymali informację o wynikach testu na koronawirusa policjanta, który przebywał na kwarantannie.

d1avs69

- Tak jak na to wszyscy liczyliśmy, jest to wyniki negatywny, co oznacza, że od dzisiaj funkcjonowanie wznowi komisariat w Brwinowie - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

W momencie zamknięcia komisariatu przekierowano tam policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania policji w gminie Brwinów.

Nadzorem objęto ponad 20 osób. Byli to funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni komisariatu.

Koronawirus w Polsce

W Polsce do tej pory odnotowano 634 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa. Siedem osób zmarło.

d1avs69

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1avs69

Podziel się opinią

Share

d1avs69

d1avs69