Trwa ładowanie...
dhwbfy0

Koronawirus w Polsce. Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołał wszystkie wykłady

Wykłady na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zostały odwołane do 15 maja. Bezpośrednią przyczyną jest epidemia koronawirusa. Zakazane zostały również odwiedziny w akademikach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Proporczyk z logiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Warszawa. Proporczyk z logiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dhwbfy0

We wtorek rektor WUMu prof. Mirosław Wielgoś podpisał zarządzenie w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród członków społeczności WUM.

Na jego mocy odwołane zostały wszystkie wykłady dla studentów. Zostaną one udostępnione elektronicznie. Ograniczony został dostęp do niektórych zajęć, m.in. na blokach operacyjnych. Uczelnia zapewnia, że pozostałe zajęcia odbywają się normalnie.

Zakazane zostały odwiedziny w akademikach. Równocześnie nowe osoby nie znajdą w nich zakwaterowania. Odwołane zostały konferencje naukowe oraz wszelkie imprezy i wydarzenia organizowane przez WUM. Rektor zakazał również wyjazdów służbowych i udziału w konferencjach zagranicznych.

dhwbfy0

Uczelnia zaleca ograniczyć kontakty z innymi osobami do minimum. Ważne sprawy studenci powinni załatwiać mailowo.

Zarządzenie weszło w życie w poniedziałek i obowiązuje do 15 maja.

Zobacz także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

Warszawa. Uczelnie reagują na koronawirusa

To nie pierwsza reakcja warszawskiej uczelni na epidemię koronawirusa. Uniwersytet Warszawski odwołał spektakl "Pułapka" w Teatrze Hybrydy i zaplanowaną na 16 marca konferencję "Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim."

We wtorek zamknięta do odwołania została Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Wilanowie. Powodem jest podejrzenie zakażenia koronawirusem przez matkę jednego z uczniów.

W Warszawie dotychczas potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dhwbfy0

Podziel się opinią

Share
dhwbfy0
dhwbfy0