Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. 56 podchorążych z SGSP zwolnionych z kwarantanny

Sztab medialny Szkoły Głównej Służby Pożarniczej poinformował o zwolnieniu z kwarantanny 56 podchorążych. Wcześniej studenci przeszli ponowny drugi na obecność koronawirusa. Nie ma też nowych zakażonych.

Share
Koronawirus w Warszawie. 56 podchorążych z SGSP zwolnionych z kwarantanny
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4k1nkm

Jak przekazał Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA zwolniła z kwarantanny 56 podchorążych przebywających w SGSP.

- Osoby te miały dwukrotnie wykonane testy, które wykluczyły obecność wirusa SARS-CoV-2. Ta grupa podchorążych w dniu 22 i 23 kwietnia powróciła do domów - poinformowała uczelnia.

Według informacji SGSP wśród podchorążych, a także kadra uczelni nie ma również nowych zakażeń. Do tej pory wirusa COVID-19 potwierdzono u 77 podchorążych. Wszyscy przebywają w izolatoriach zewnętrznych znajdujących się poza terenem uczelni. Aktualnie na obserwacji pozostaje niewielka grupa podchorążych, którzy mogli mieć potencjalnie kontakt z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2.

d4k1nkm

Warszawa. Trwa poszukiwanie przyczyn

Przypomnijmy, że w środę 22 kwietnia uczelnia poinformowała o wykryciu koronawirusa o kolejnych 12 podchorążych, którzy przebywali na kwarantannie w SGSP w Warszawie. Część podchorążych objętych kwarantanną dyslokowano do innych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, w tym do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy i jej filii w Tylnej Górze oraz Ośrodka Szkolenia w Pionkach.

W piątek pracę rozpoczął też specjalny zespół ds. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażania koronawirusem w SGSP. Zespół zwrócił się do uczelni z prośbą o udostępnienie dokumentacji związanej ze sprawą.

Zobacz także:Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k1nkm

Podziel się opinią

Share
d4k1nkm
d4k1nkm