Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Wojciech Andrusiewicz o sytuacji w stolicy

Na początku tygodnia podawaliśmy, że na II oddziale wewnętrznym Szpitala Wolskiego wykryte zostały aż 62 przypadki koronawirusa, zarówno wśród personelu, jak i u pacjentów. Według najświeższych danych sytuację udało się opanować.

Koronawirus w Warszawie. Wojciech Andrusiewicz o sytuacji w stolicyŹródło: PAP
d1p4205
d1p4205

Koronawirus w Warszawie. Wojciech Andrusiewicz: "Sytuacja pod kontrolą"

Obserwujemy obecnie najgorszy dla stolicy tydzień od początku epidemii. Łączna liczba przypadków w Warszawie wzrosła do 1112. We wtorek 26 maja pojawiło się kolejnych 55 przypadków, a wczoraj odnotowano 25 zakażeń.

Jednak według Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika Ministerstwa Zdrowia, sytuacja w stolicy jest już pod kontrolą. "Co do Warszawy to mamy dwa ogniska wirusa. Wydaje się, ze sytuacja w Szpitalu Wolskim oraz ośrodku dla uchodźców jest opanowana. Ośrodek jest objęty kwarantanną, ponieważ mamy taką możliwość" - powiedział Andrusiewicz.

O pojawieniu się największego jak dotąd ogniska koronawirusa w Warszawie informowaliśmy w poniedziałek 25.05. maja. Dotarła do nas wówczas informacja o 62 przypadkach wykrytych w Szpitalu Wolskim.

Koronawirus w Warszawie. Brak nowych przypadków w ogniskach koronawirusa

Z najnowszych informacji przekazanych nam przez Joannę Narożniak, rzecznik prasową Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, wynika, że w placówkach nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa. Narożniak zaznaczyła, że najbliższe badania w ośrodku dla cudzoziemców odbędą się 2 czerwca.

d1p4205

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

- W Ośrodku dla Uchodźców mamy 32 dodatnie wyniki laboratoryjne plus 2 nierozstrzygnięte. Trwa również dochodzenie epidemiologiczne w placówce. Ściśle współpracujemy z kierownictwem ośrodka i z dyrekcją Urzędu ds. cudzoziemców oraz podmiotem sprawującym opiekę nad ośrodkiem - przekazała WawaLove rzeczniczka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p4205
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p4205