Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Wojewoda mazowiecki składa zawiadomienie ws. domu opieki na Mokotowie

Koronawirus w Warszawie. Jak podaje RMF FM, personel medyczny niepublicznego domu pomocy przy ul. Bobrowieckiej na Mokotowie opuścił placówkę. Zainterweniował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, składając zawiadomienie do prokuratury.

Share
Koronawirus w Warszawie. Wojewoda mazowiecki składa zawiadomienie ws. domu opieki na Mokotowie
Źródło: PAP
d116z2a

Jako pierwsze o sprawie poinformowało RMF FM. Obecnie w ośrodku, gdzie u części pacjentów zdiagnozowano koronawirusa, mają znajdować się opiekunki - tak wynika z doniesień radia.

Wirtualna Polska zapytała o tę sprawę biuro prasowe wojewody mazowieckiego. W odpowiedzi na wiadomość otrzymaliśmy komunikat, w którym czytamy, że "7 kwietnia Dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zobowiązał zarząd Fundacji Nowe Horyzonty (która prowadzi placówkę - przyp. red.) do zapewnienia ciągłości realizowania świadczeń medycznych we własnym zakresie".

d116z2a

"Z związku z niepodjęciem działań w tym zakresie przez Fundację i dalszą trudną sytuacją kadrową - Wojewoda oddelegował do placówki dwie pielęgniarki i lekarza. Służby Wojewody przekazały też placówce środki ochrony osobistej" - zaznaczono w piśmie.

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

Biuro prasowe potwierdziło również doniesienia radia, że wojewoda Konstanty Radziwiłł złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw. Chodzi o "narażenia osób przebywających w placówce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez <a href="https://dziejesie.wp.pl/">dziejesie.wp.pl</a>

Źródło: RMF FM

d116z2a

Podziel się opinią

Share
d116z2a
d116z2a