Trwa ładowanie...
d3u9si3

Koronawius w kościołach. Nowe wytyczne dla warszawskich parafii

Koronawirus coraz częściej pojawia się nie tylko w przedszkolach, urzędach czy na różnych oddziałach szpitalnych, ale także w kościołach. Kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że maseczki powinni mieć podczas mszy także księża. Archidiecezja Warszawska wydała wytyczne dla stołecznych kościołów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawius w kościołach. Nowe wytyczne dla warszawskich parafii
(PAP, Fot: PAP)
d3u9si3

W związku z rosnącą w szybkim tempie liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2, który coraz częściej wykrywany jest także u księży, Archidiecezja Warszawska wydała w czwartek 27 sierpnia komunikat w sprawie bezpieczeństwa w kościołach w czasie pandemii.

Koronawirus. Nowe zasady. Księża w maseczkach

Kardynał Kazimierz Nycz wskazał, że księża biorący udział we mszy świętej powinni mieć na sobie maseczkę. Nakaz ten nie dotyczy jedynie głównego duchownego, który odprawia nabożeństwo. Pozostali księża, którzy rozdają komunię lub zbierają na tacę, powinni mieć zasłonięty nos i usta. Ma to być przejawem wzajemnego dbania o siebie i zwiększać poczucie bezpieczeństwa zgromadzonych w kościele wiernych.

d3u9si3

Inne zasady ujęte przez Archidiecezję Warszawską dotyczą zachowania odpowiedniego dystansu podczas mszy świętej oraz zapewnienie płynów do dezynfekcji rąk w kościołach, z których będą mogli korzystać wierni.

Kilkadziesiąt dni na kwarantannie. Szef GIS zapewnia: to się nie powtórzy

"W trosce o higienę w kościołach i kaplicach powinny być dostępne płyny do dezynfekcji rąk. Przed eucharystią, a także przed komunią, księża i szafarze powinni zdezynfekować swoje dłonie" – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dodatkowo w okresie pandemii Metropolita Warszawski zaleca podawanie Komunii świętej do ręki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u9si3

Podziel się opinią

Share
d3u9si3
d3u9si3