Trwa ładowanie...
d1q0p8j
palma

Kuriozalna instalacja drogowa. Na rondzie w Otwocku stanęła dmuchana palma

"Mamy już Otwocką Wenecję, teraz jest Otwocka Majorka" - ironizują internauci. To efekt inicjatywy grupy Ładnie Zmieniamy Krajobraz. Ich pomysł zyskał aprobatę wielu mieszkańców, którzy chcą palmy w tym miejscu na stałe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atrapa palmy nawiązuje do artystycznej instalacji Joanny Rajkowskiej z Alej Jerozolimskich w Warszawie
Atrapa palmy nawiązuje do artystycznej instalacji Joanny Rajkowskiej z Alej Jerozolimskich w Warszawie (Facebook.com, Fot: Ładnie Zmieniamy Krajobraz)
d1q0p8j

Rondo de Gaulle'a w Warszawie od wielu lat znane jest z "rosnącej" na jego środku sztucznej palmy. Wygląda jednak na to, że otwocczanie pozazdrościli stolicy i chcą mieć swoje drzewko. Członkowie artystycznej grupy Ładnie Zmieniamy Krajobraz wzięli więc sprawy w swoje ręce. Postawili więc na rondzie u zbiegu ulic Reymonta i Żeromskiego nietypowa instalację.

- Pomysł na postawienie palmy powstał dokładnie tak samo, jak wszystkie nasze pomysły: z rozmów na temat Otwocka, tego co się dzieje (albo i nie dzieje) w mieście, z obserwacji naszego pięknego miasta. Kiedy skrzyżowanie zostało zamienione na rondo, wzbudziło to sporą sensację wśród mieszkańców, ponieważ jest... śmieszne - mówi przedstawiciel grupy ŁZK w rozmowie z WawaLove.

Zaproponowane przez drogowców nowe rozwiązanie przejazdu przez skrzyżowanie okazało się idealnym miejscem na dmuchaną, niewielką palmę. Uliczni artyści pod osłoną nocy po prostu przyszli i zostawili tam drzewko. Efekt tych działań został oczywiście skrzętnie przez nich zarejestrowany i opublikowany w mediach społecznościowych. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ludzi.

d1q0p8j

- Odzew w internecie jak zwykle przerósł nasze oczekiwania. Mieszkańcom Otwocka palma bardzo się spodobała, dlatego zaalarmowali nas, że zaczęło z niej uchodzić powietrze. Ponieważ pragniemy pozostać anonimowi, poprosiliśmy o pomoc zaprzyjaźnionego z nami dziennikarza lokalnej gazety "Linia Otwocka" - Przemka Skoczka. Zabrał palmę z ronda, trochę ją zmodyfikujemy, żeby była bardziej stabilna i postawimy tam, gdzie jej miejsce - uspokaja nasz rozmówca.

    Facebook.com
(Facebook.com, Fot: Ładnie Zmieniamy Krajobraz)

Wśród komentujących nie brakuje żartów z nowego nabytku miasta: "Otwock wskoczył na wyższy level!", "Otwock nie gorszy od stolicy!", "Jakie miasto, taka palma" piszą internauci. Wideo prezentujące przejazd udekorowanym rondem na profilu grupy ŁZK wyświetlono już ponad 10 tys. razy, a udostępniło je ponad setka użytkowników Facebooka.

Od początku 2018 roku grupa artystów zrzeszona pod nazwą Ładnie Zmieniamy Krajobraz wprowadza do przestrzeni publicznej absurdalne elementy, które wywołują u obserwatorów uśmiech. Ich specjalizacją jest pokazywanie miasta w krzywym zwierciadle. Najsłynniejsze realizacje ŁZK to Rezerwat "Dziura Otwocka", "Wenecja Mazowsza" oraz tabliczki ostrzegające przed pytonem nad Wisłą. Jak sami mówią o swoim najnowszym pomyśle, to nie jest ich ostatnie słowo.

d1q0p8j

Więcej informacji o działalności otwockiej grupy można znaleźć na ich fanpage'u.

Przeczytaj też: Podejrzany o kradzież lamborghini z Dubaju zatrzymany. Auto jest warte ponad 1,5 mln zł

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1q0p8j

Zobacz także: Armagedon na ulicach Zakopanego i w drodze nad Morskie Oko. Tak źle jeszcze nie było

d1q0p8j

Podziel się opinią

Share
d1q0p8j
d1q0p8j