Trwa ładowanie...
d43k7rt

Lato w mieście 2018. Zobacz gdzie będzie jego rozpoczęcie

Kolejny rok w wakacje miasto organizuje dla dzieciaków wiele atrakcji. Tradycyjny program "Lato w mieście" rozpoczyna piknikiem na Agrykoli przy ul. Myśliwieckiej. Już w tę środę w godzinach od 10.00 do 14.00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lato w mieście 2018
Lato w mieście 2018 (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d43k7rt

Na pikniku będą obecni funkcjonariusze, strażacy, strażnicy miejscy i wiele innych służb pilnujących porządku w mieście.

*"Lato w mieście 2018" na Agrykoli zaprezentują: *

  • Specjalistyczny i ratowniczy sprzęt,
  • Umundurowania służbowe,
  • Naukę pierwszej pomocy,
  • Mobilne syreny do alarmowania i ostrzegania ludności,
  • Pokaz tresury psów, gry i zabawy,
  • Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zaprezentuje symulatory jazdy 3D, zderzeń oraz dachowania, a także alkogogle to atrakcje przygotowane przez Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

d43k7rt

Nadwiślańskie Oddziały Straży Granicznej zaprezentują pojazdy wykorzystywane w codziennej pracy. Przygotowane zostanie również stoisko informacyjne, na którym będzie można wykonać odbitki linii papilarnych oraz otrzymać pamiątkowy paszport.

Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wystawi stoisko edukacyjne, gdzie omawiane będą zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Na najmłodszych uczestników pikniku czekają także konkursy rysunkowe, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wystawa sprzętu specjalistycznego (pojazdy ratownicze, łódź motorowa oraz samochód terenowy).

Tramwaje Warszawskie poprowadzą udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpiecznej podróży tramwajem.

Zobacz też:Takich balkonów jak na lekarstwo. Sprawdziliśmy, gdzie mieszka ten wierny kibic

Zaplanuj "Lato w mieście 2018"

Rodzice jeśli nie będą mieć z kim zostawić swoich dzieci, będą mogli zapisać je w Wakacyjnych Placówkach Edukacyjnych. 143 placówek dostępnych w Warszawie, w których na cały okres wakacji zaplanowano miejsca dla około 20 000 dzieci.

d43k7rt

Podobnie jak w ubiegłych latach, placówki będą otwarte od godziny 7.00 do 16.00 - 17.00. WPE będzie w budynkach szkół podstawowych. Zapisy są bezpłatne, rodzice będą zobowiązani jedynie zapłacić 7 zł za dwa posiłki. Natomiast jeśli dziecko w ciągu roku szkolnego jest zwolnione z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat także w wakacje.

Zobacz także: "O czym pan mówi?!". Lisicki zdumiony słowami Żakowskiego o muzułmanach

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d43k7rt

Podziel się opinią

Share

d43k7rt

d43k7rt