ycipk-o5adv3

Mały Szymon nie żyje. Jest oświadczenie szpitala w Warszawie

Szpital dziecięcy przy ul. Nieklańskiej w Warszawie stwierdził u Szymona śmierć mózgową i odłączył go od aparatury. Rodzice chcą zawiadomić prokuraturę. "Składamy rodzinie pacjenta wyrazy współczucia i szczere kondolencje" - czytamy teraz w komunikacie placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mały Szymon nie żyje.
Mały Szymon nie żyje. (facebook)
ycipk-o5adv3

"W związku ze śmiercią pacjenta Szymona wszyscy lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza składają rodzinie pacjenta wyrazy współczucia i szczere kondolencje" - napisano w komunikacie, który pojawił się na stronie placówki.

W krótkiej informacji podkreślono także, iż szpital nie będzie udzielał żadnych informacji związanych ze sprawą Szymona. Zaznaczono, że taka decyzja została podjęta m.in. ze względu na obowiązującą tajemnicę lekarską.

ycipk-o5adv3

Sprawa małego Szymona dalej budzi kontrowersje. - Decyzja o zakończeniu jego leczenia miała zapaść bez zgody rodziców - mówi ich przedstawiciel Arkadiusz Tetela.

- Rodzice byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka, albo wydać zgodę na jego zakończenie - powiedział adwokat.

Zobacz także: Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska reaguje

ycipk-o5adv3

Rodzic chcieli, by Szymon dostał inne leki

Jak mówił Tetela, rodzice mają zastrzeżenia związane z leczeniem chłopca. Po konsultacji z innymi lekarzami wnioskowali o określone badania i leki, które nie zostały podane.

- Rodzice zostali poinformowani, że komisja, która orzeknie o zakończeniu leczenia ich syna zbierze się o godzinie 10-tej. Gdy się tu pojawili, okazało się, że lekarze już podjęli decyzję - powiedział adwokat.

ycipk-o5adv3

U Szymona stwierdzono śmierć mózgową, która - zdaniem lekarzy z Niekłańskiej - przesądziła o zakończeniu leczenia dziecka. Chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice nie otrzymali dokumentacji leczenia i wyników badań dziecka, którą chcieli skonsultować z innymi lekarzami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-o5adv3

ycipk-o5adv3
ycipk-o5adv3