Trwa ładowanie...
marki

Marki. Pijana matka czwórki dzieci rzuciła się z nożem na policjanta

Ponad 3 promile alkoholu miała 40-latka, która w podwarszawskich Markach rzuciła się z nożem na policjanta. Kobieta wbrew zakazowi razem z czworgiem dzieci próbowała wejść do swojego mieszkania w budynku po pożarze.

Share
Marki. Pijana matka czwórki dzieci rzuciła się z nożem na policjanta
Źródło: Policja
d1dsq30

Awantura z nożem, a w efekcie zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, to wynik tragedii, która miała miejsce w tym samym budynku komunalnym w Markach kilka dni wcześniej. W pożarze mieszkania zginął lokator, a służby z powodu bezpieczeństwa czasowo wyłączyły z użytkowania także pozostałe mieszkania - w tym 40-letnie kobiety. Razem z dziećmi zakwaterowano ją tymczasowo w budynku dawnej szkoły.

"Lokatorka postanowiła jednak wrócić do swojego mieszkania razem z czwórką swoich dzieci. Taka informacja trafiła do policjantów miejscowej jednostki i pracowników opieki społecznej. Gdy ci pojawili się na miejscu, okazało się, że 40-latka była pod wyraźnym wpływem alkoholu" - relacjonuje asp. szt. Tomasz Sitek z policji w Wołominie.

Kobieta była coraz bardziej agresywna, aż w końcu chwyciła za nóż i próbowała zaatakować policjantów. Stało się to po tym, jak pracownicy socjalni zapowiedzieli konieczność odebrania jej małych dzieci. 40-latkę obezwładniono, a po badaniu okazało się, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

Dwójkę najstarszych dzieci - w wieku 13 i 8 lat - przekazano pod opiekę rodziny partnera kobiety. Dwoje młodszych - 2-letnie i 2-miesięczne - po badaniach lekarskich trafiło do rodzinnego domu dziecka.

d1dsq30

40-latka usłyszała zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Grozi jej kara nawet 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dsq30

Podziel się opinią

Share
d1dsq30
d1dsq30