Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Ostrzeżenie hydrologiczne dla regionu. Stan alarmowy do południa w czwartek

Sytuacja na Bugu koło Wyszkowa jest niepokojąca. Poziom wody wzrasta w związku ze spływem wód roztopowych. Wody Polskie informują o obowiązujących do środy do godziny 12 stanach alarmowych w tym rejonie. O dzień dłużej alarm obowiązywać ma na zbiegu Wisły i Narwi.

Mazowieckie. Dwa dni alarmu hydrologicznego. Stan wody może się znacząco podnieść z uwagi na roztopyMazowieckie. Dwa dni alarmu hydrologicznego. Stan wody może się znacząco podnieść z uwagi na roztopyŹródło: Wody Polskie
d3noxwx
d3noxwx

Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia 3 stopnia dotyczy wezbrania wody z przekroczeniem stanów alarmowych na Bugu w Wyszkowie, a także we Frankopolu. Kolejnym newralgicznym miejscem, wskazywanym przez Wody Polskie, jest w województwie mazowieckim rejon Wisły poniżej ujścia Narwi. Tu zalecany przez wodną spółkę stan podwyższonej gotowości potrwać ma aż do południa w czwartek.

Na Wiśle na odcinku od ujścia Narwi do zbiornika we Włocławku obserwowane mogą być wzrosty poziomu wody związane ze spływem wód ze zlewni górnej tych rzek. Także na wodowskazach Wyszogród i Kępa Polska hydrolodzy spodziewają się przekroczenia stanów ostrzegawczych.

To już ostatnie dni, w których odczuwalne są konsekwencje nietypowych w ostatnich latach zimowych opadów śniegu. Lód rozmarzał powoli, ale i tak potrzebne było postawienie w stan gotowości służb. Pokrywa śnieżna pozostała bowiem już tylko w najwyższych, górskich partiach Polski.

Straż w rejonach, w których ogłoszono alarmowe stany, będzie monitorować sytuację. Przygotowane są worki z piaskiem oraz środki lokomocji, które będą mogły zostać uruchomione w sytuacji, gdyby konieczne okazało się ewakuowanie ludzi oraz zwierząt. Eksperci oceniają, że prawdopodobnie nie dojdzie do użycia tych przygotowanych sił i środków, jednak ostrożność jest wskazana.

CPK. Czy jest potrzebny? Ekspert wymienia trzy kluczowe elementy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3noxwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3noxwx