Trwa ładowanie...
d3sr3rf

Metro na Bemowie nie zwalnia tempa. Prace schodzą pod ziemię

Efekty rozbudowy II linii metra na Bemowie coraz bardziej widoczne. Prace naziemne są zaawansowane, a wkrótce rozpoczną się te na poziomie -1. Budowniczowie metra na stacjach Powstańców Śląskich oraz Ulrychów zaczynają prace przy konstrukcji korpusów przyszłych przystanków metra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prace na budowie metra przy ul. Powstańców Śląskich
Warszawa. Prace na budowie metra przy ul. Powstańców Śląskich (um.waw.pl, Fot: UM Warszawa)
d3sr3rf

Warszawski ratusz informuje o postępach na budowie metra na Bemowie.

"Zaawansowane prace toczą się też w miejscu, z którego wyruszą tarcze TBM" - napisali urzędnicy na Twitterze.

Budowniczowie metra przygotują na Bemowie specjalny szyb startowy dla tarcz. Zaznaczają, że w przeciwieństwie do budowanych wcześniej odcinków warszawskiego metra, na Bemowie szyb startowy znajduje się w komorze torów odstawczych, za stacją Powstańców Śląskich.

d3sr3rf

Z tego miejsca tarcze rozpoczną drążenie pierwszego i najkrótszego odcinka tego fragmentu II linii metra. Pierwszy etap prac jest najkrótszy - trzeba wydrążyć tunel o długości 137 metrów (pod skrzyżowaniem ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej do korpusu stacji).

Zobacz też: Burza wokół słów Kempy o Śmiszku. Kierwiński: niewyobrażalny pokaz chamstwa

Drugi etap prac obu tarcz to odcinki tuneli aż do torów odstawczych za stacją Księcia Janusza.

d3sr3rf

Ratusz informuje, że na obu placach budowy trwają prace związane ze zbrojeniem oraz betonowaniem kolejnych sekcji stropu górnego. Przygotowane są już otwory technologiczne, przez które do szybu startowego zostaną włożone tarcze TBM.

Podobne otwory technologiczne są również w innych częściach stropu, gdzie za ich pomocą wybierany będzie urobek z niższych poziomów stacji. Budowniczowie będą również tymi otworami transportować pod ziemię maszyny, sprzęt i materiały służące budowie stacji i tuneli metra.

Plan metra w Warszawie metro.waw.pl
Plan metra w Warszawie (metro.waw.pl, Fot: Metro Warszawskie)

Przypomnijmy, że na granicy Woli i Bemowa budowany jest najkrótszy odcinek II linii warszawskiego metra. Będzie liczył 2,5 km tuneli oraz dwie stacje: Ulrychów (C05) i Powstańców Śląskich (C04). Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A.

Czas realizacji tego projektu, który jest współfinansowany przez UE z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, to listopad 2021 r.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sr3rf

Podziel się opinią

Share
d3sr3rf
d3sr3rf