Trwa ładowanie...
d1w5ask

Metro na Woli zmieni trasy i rozkład jazdy autobusów. ZTM czeka na opinie mieszkańców

26 linii autobusowych może zmienić swoje trasy po otwarciu metra na Woli. Dotyczy to komunikacji miejskiej w wielu dzielnicach Warszawy. Władze miejskiej spółki nie wprowadzą jednak zmian bez konsultacji z mieszkańcami.
Share
ZTM planuje zmiany tras i rozkładów 26 linii autobusowych po otwarciu metra na Woli
ZTM planuje zmiany tras i rozkładów 26 linii autobusowych po otwarciu metra na WoliŹródło: ZTM, Fot: ZTM
d1w5ask

We wtorek 3 grudnia, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przedstawił propozycję zmian, które mają zacząć obowiązywać wiosną po uruchomieniu nowych stacji metra na Woli. Przypomnijmy, że druga linia metra będzie dłuższa od wiosny. Wtedy zaplanowano otwarcie trzech stacji: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Trwają tam zaawansowane prace wykończeniowe.

Po otwarciu nowego odcinka na Woli możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. Dogodną przesiadkę do metra zyskają także mieszkańcy Bemowa, osiedli w zachodniej części miasta, a także m.in. Leszna, Mariewa, Koczargów, Babic.

W związku z tym warszawski przewoźnik planuje zmiany w liczbie i częstotliwości połączeń autobusowych.

d1w5ask

ZTM przypomina, że przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc. Dla porównania - metro w tym samym czasie ma oferować prawie 4 razy więcej, bo 24 tys. miejsc.

W przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zatem zapewnienie dogodnego dojazdu do metra przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych.

Propozycje nowych tras dotyczą 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co minutę.

Mieszkańcy od 10 grudnia do 9 lutego 2020 r. mogą wypowiadać się na temat tego, jak w ich okolicy ma wyglądać komunikacja miejska. Na początek zaplanowano czat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego.

d1w5ask

Spółka czeka też na uwagi mailowe. A już w styczniu i lutym odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami Woli, Bemowa i Śródmieścia.

Szczegółowe plany można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Źródło: ZTM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w5ask

Zobacz też: Wybory prezydenckie. Tomasz Grodzki mówi o "zaciętej walce"

d1w5ask

Podziel się opinią

Share
d1w5ask
d1w5ask