Trwa ładowanie...

Metro w Ursusie coraz bardziej realne. Rada Dzielnicy Ursus skierowała projekt do ratusza

W lutym projekt złożył radny Robert Faliszewski do przewodniczącego rady Dzielnicy Ursus o przedłużenie II linii metra i stacji przesiadkowej Ursus. W czwartek radni Ursusa zawnioskowali do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, aby uwzględnić te projekty w zagospodarowaniu przestrzennym Warszawy.

Metro w Ursusie coraz bardziej realne. Rada Dzielnicy Ursus skierowała projekt do ratuszaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
dzy05gl
dzy05gl

Radny PO w Ursusie Robert Faliszewski poinformował, że na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej, Rada Dzielnicy Ursus przyjęła w czwartek jednogłośnie ich projekt. - Skierowano wniosek do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Warszawie, by nasza propozycja przedłużenia II linii metra do Ursusa została uwzględnione w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy - czytamy na Facebooku.

Bogdan Olesiński Przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej w Ursusie w lutym wyjaśnił, że Rada Dzielnicy już w latach 2006-2010 występowała ze stanowiskiem w sprawie budowy linii metra przebiegającej przez Ursus i dojeżdżającej, aż do Lotniska Okęcie. - W proponowanym stanowisku nie chcemy czekać na tę trzecią linię, lecz wnioskujemy, aby Stacja przesiadkowa "URSUS" powstała jako ostatni przystanek budowanej obecnie drugiej linii - tłumaczył Olesiński.

dzy05gl

Natomiast rzecznik ratusza Agnieszka Kłąb w rozmowie z WawaLove zaznaczyła, że nie mają takich planów i środków zarezerwowanych w wieloletniej prognozie finansowej. - Ursus ma doskonałe połączenie przy użyciu naziemnej Szybkiej Kolei Miejskiej, którą można dotrzeć z Ursusa do centrum w około 20 minut - mówiła kilka miesięcy temu rzecznik.

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dzy05gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzy05gl