Trwa ładowanie...

Metro Warszawskie. Bramki II linii będą dostosowane do biletów z kodem QR

Podróżowanie po Warszawie niebawem stanie się prostsze. ZTM dostosuje bramki na czterech stacjach II linii metra do czytania biletów z kodem QR.

Metro Warszawskie. Bramki II linii będą dostosowane do biletów z kodem QRŹródło: PAP
danhff5
danhff5

Większość podróżnych poruszający się po Warszawie, z pewnością zauważyła stołeczny problem komunikacyjny, którym jest niekompatybilność bramek biletowych w metrze z nowymi formami biletów. Osoby, posiadające bilety z kodem QR, czyli kupione w biletomatach mobilnych albo zakupione przez aplikacje mobilne, nie mogli otwierać bramek w metrze.

"W ostatnich latach ZTM zaczął instalować szersze bramki na stacjach I linii, które są przystosowane do obsługi nowych nośników biletów. Takie bramki są też standardem na nowych stacjach II linii, ale problem jest z centralnym odcinkiem II linii metra, oddanym do użytku w 2015 roku. Zamontowane tam szerokie bramki nie są przystosowane do obsługi innych biletów niż z paskiem magnetycznym bądź kart zbliżeniowych" – podaje portal Transport Publiczny.

Metro Warszawskie. ZTM ogłosił przetarg

Teraz jest szansa, że może się to zmienić. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o przetargu na dostosowanie szerokich bramek bagażowych. Modernizacja odbędzie się na czterech stacjach od C9 Rondo Daszyńskiego do stacji C12 Nowy Świat-Uniwersytet.

"Zobacz także: Podróżni bez masek. Nagraliśmy, jak reagują na upomnienie"

Nowe bramki i kasowniki przy nich zostaną dostosowane do czytania kodu QR z biletów.

Oferty można składać do 29 lipca, o wyborze wykonawcy zadecyduje ceny. Przebudowa bramek ma zostać zrealizowana w ciągu 130 dni od zawarcia umowy, jednak projekt powinien być ukończony maksymalnie do 18 grudnia tego roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

danhff5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
danhff5