Trwa ładowanie...
d4fu5fn

Metro Warszawskie. Jest decyzja. Miasto zawiesza nocne kursy

Od najbliższego weekendu 28-29 listopada nie pojedziemy już podziemną koleją w nocy. Miasto zadecydowało o zawieszeniu kursów.
Share
Metro Warszawskie. Nocne kursy zawieszone
Metro Warszawskie. Nocne kursy zawieszoneŹródło: PAP, Fot: PAP
d4fu5fn

Mieszkańcy Warszawy z przejazdów metrem przez większość tygodnia mogli korzystać od godz. 5 rano do około północy. Natomiast dotychczas w weekendy kursy koleją podziemną odbywały się do godz. 3.00. W nocy pociągi podziemne zarówno na pierwszej, jak i drugiej linii, przyjeżdżały na stacje co blisko 15 minut.

Jednak od tego weekendu sytuacja się zmieni.

Metro Warszawskie. To koniec weekendowych, nocnych kursów

Jak informowaliśmy kilka dni temu z powodu niskiej frekwencji podróżnych, korzystających z nocnych kursów metra, miasto rozważało ich zawieszenie.

d4fu5fn

We wtorek Warszawski Transport Publiczny podał, że właśnie zapadła decyzja w tej sprawie. Miasto postanowiło zawiesić w weekendy 34 kursy na linii M1 oraz 35 kursów na M2 po północy.

Narty w czasie pandemii? Odpowiedź wiceministra daje nadzieję

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nocne życie miast, w tym Warszawy, zamarło.

d4fu5fn

"Nieczynne są kina, teatry, kluby, restauracje, nie ma koncertów, wernisaży itp. I to od razu widać w liczbie pasażerów w podziemnej kolei – jest ich mniej o ok. 75 proc. W kursujących w nocy pociągach metra jeździ dziś tyko ok. 24 proc. liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku" – podaje w oficjalnym wtorkowym komunikacie WTP.

Jak zapewnia Warszawski Transport Publiczny, dla mieszkańców stolicy nadal będą dostępne autobusy noce. W mieście stołecznym kursuje łącznie 43 takie linie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fu5fn

Podziel się opinią

Share
d4fu5fn
d4fu5fn