Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Pragi walczą o przejście dla pieszych

"To jedyne przejście na kilometrowym odcinku" [WIDEO]

Mieszkańcy Pragi walczą o przejście dla pieszych
d2lhh25
d2lhh25

Niedawno opisywaliśmy jak mieszkańcom Pragi Północ zlikwidowano popularne przejście dla pieszych. Mieściło się ono w al. Solidarności pomiędzy ul. Targową, a Szwedzką. Było jedynym przejściem na kilometrowym odcinku.

W firmie AGP Metro Warszawskie (która przejście usunęła) usłyszeliśmy, że firma została zobligowana umową do przywrócenia w al. Solidarności stanu sprzed rozpoczęcia budowy centralnego odcinka II linii metra . Wiązała się z tym m.in. likwidacja tego przejścia.

Mieszkańcy nie kryli wówczas oburzenia: "Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle" - mówiła WawaLove.pl mieszkanka ul. Konopackiej. Z przejścia codziennie korzystały tysiące osób. Nie bez powodu - mieszkańcy tej okolicy przyjęli na siebie trudy związanie z budową II linii metra. Przejście ułatwiało im dotarcie do przystanków i Dworca Wileńskiego. Tymczasem je zlikwidowano, a miasto postawiło tam strażników miejskich oraz patrol policyjny. To nie odstraszało ludzi. Chcąc się przedostać z jednej strony drogi na drugą, mieszkańcy wciąż przechodzili w tym miejscu, tyle że w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami - przebiegając po prostu przez jezdnię. Robią to zresztą cały czas, narażając tym samym nie tylko siebie, ale i powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Dlatego pytaliśmy wówczas: Może warto byłoby zostawić tu przejście?

Okazało się, że mieszkańcy tego odcinka Pragi Północ chcą przywrócenia przejścia. Otrzymaliśmy niedawno list w tej sprawie. Oto jego treść.

d2lhh25

Mieszkasz na Pradze lub podróżujesz z Pragi na Targówek i dalej? Masz dość nielegalnego przekraczania Al. Solidarności za Dw. Wileńskim? A może dostałeś mandat za przekroczenie Al. Solidarności w miejscu, gdzie do niedawna funkcjonowało przejście dla pieszych?

Pomóż nam w przywróceniu przejścia dla pieszych, a także przystanku autobusowego „Rzeszotarskiej” w kierunku Targówka!

Możesz pomóc w prosty sposób – wystarczy wydrukować petycję, następnie zebrać podpisy rodziny, znajomych, sąsiadów. Wypełnioną kartę można wysłać skanem na kpsm84@gmail.com.

Podpisy będą zbierane do 30 listopada.

d2lhh25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhh25