Trwa ładowanie...
d1sc18y

Minister Brudziński tłumaczy się z decyzji wojewody mazowieckiego. "Dzień Strażaka będzie na pl. Piłsudskiego"

Joachim Brudziński szef MSWiA zaprosił na wspólne świętowanie Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną. - Uroczystość odbędzie się 5 maja br. na placu Piłsudskiego w Warszawie - informuje MSWiA. Wcześniej takiej zgody nie wydał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Joachim Brudziński podważył decyzję Zdzisława Sipiery
Minister Joachim Brudziński podważył decyzję Zdzisława Sipiery (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1sc18y

Joachim Brudziński poczuł się w obowiązku, by zareagować na decyzję wojewody mazowieckiego, który nie wyraził zgody na zorganizowanie Dnia Strażaka na Placu Piłsudskiego.

Szef MSWiA Joachim Brudziński polecił gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, zaproszenie Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz wszystkich strażaków-ochotników, na centralne obchody Dnia Strażaka.

- Codziennie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy w całej Polsce pracują ramię w ramię niosąc pomoc ofiarom pożarów i wypadków. Dzień Strażaka jest zatem wspólnym świętem PSP i OSP. Dlatego zasadnym jest, aby wszyscy strażacy mogli tego dnia świętować razem - wyjaśnia wydział prasowy MSWiA. Dodają, że minister Joachim Brudziński będzie również w tej sprawie rozmawiał z Prezesem Waldemarem Pawlakiem.

d1sc18y

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tłumaczy się z decyzji Zdzisława Sipiery. - Jednocześnie zaznaczamy, że decyzja wojewody mazowieckiego była spowodowana wyłącznie kwestiami technicznymi związanymi z organizacją w tym czasie na placu Piłsudskiego właśnie centralnych obchodów Dnia Strażaka, a wcześniej Święta Konstytucji 3 Maja - wyjaśnia MSWiA.

Wcześniej zgody nie wyraził Jarosław Szajner dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego. Dyrektor generalny wysłał pismo odmowne do Wiesława Golańskiego dyrektora Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei Prezesem Zarządu Głównego tego związku jest Waldemar Pawlak.

Decyzja wojewody mazowieckiego oburzyła partię PSL. Członkowie partii zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Zdzisława Sipiery ze stanowiska wojewody.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Tragiczne warunki w szpitalu. "Gorzej niż w piwnicy"

d1sc18y

Podziel się opinią

Share
d1sc18y
d1sc18y