Trwa ładowanie...

Na ambasadzie USA w Warszawie pojawiły się tęczowe flagi LGBT

Szary budynek ambasady Stanów Zjednoczonych nabrał kolorów. Amerykanie dołączyli bowiem do kampanii na rzecz walki z dyskryminacją homoseksualistów. Na dowód wsparcia tej inicjatywy urzędnicy z USA wywiesili tęczowe flagi LGBT. Można je zobaczyć w stolicy idąc ulicą Piękną.

Share
Na ambasadzie USA w Warszawie pojawiły się tęczowe flagi LGBTŹródło: Twitter, fot: US Embassy Warsaw
d2tycug

Jak donosi "Rzeczpospolita", prezydent USA jest wielkim orędownikiem ruchu LGBT. Zdaniem Donalda Trumpa jego kraj wiele zawdzięcza osobom homoseksualnym, które miały wywrzeć "wyjątkowy wpływ na naród amerykański". W czerwcu poinformował, że on także dołączy do celebracji miesiąca dumy LGBT i zachęca wszystkich do tego samego.

„(...) Pozwólcie nam stanąć w obronie wielu osób LGBT, żyjących w dziesiątkach krajów na całym świecie, które są karane, więzione, a nawet pozbawiane życia na podstawie ich orientacji seksualnej” – pisał Trump na Twitterze. Przekonywał, że jego administracja dąży do "dekryminalizacji homoseksualizmu" i zaprasza także inne narody do globalnej kampanii.

Teraz udział w akcji zapoczątkowanej przed głowę państwa zadeklarowała również ambasada USA w Warszawie. "W związku z ogłoszeniem przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - ogłoszono w poniedziałek na oficjalnym profilu amerykańskiej ambasady w Polsce.

Źródło: rp.pl

d2tycug

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam maila na adres: wawalove@grupawp.pl lub wejdź na stronę dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Patryk Vega ostrzega PiS. "Film nie będzie gwoździem do trumny prezesa"

d2tycug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tycug
d2tycug