Trwa ładowanie...
d3spa00

Na ambasadzie USA w Warszawie pojawiły się tęczowe flagi LGBT

Szary budynek ambasady Stanów Zjednoczonych nabrał kolorów. Amerykanie dołączyli bowiem do kampanii na rzecz walki z dyskryminacją homoseksualistów. Na dowód wsparcia tej inicjatywy urzędnicy z USA wywiesili tęczowe flagi LGBT. Można je zobaczyć w stolicy idąc ulicą Piękną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowe flagi wiszą na zewnątrz siedziby amerykańskich urzędników od strony ul. Pięknej w Warszawie
Kolorowe flagi wiszą na zewnątrz siedziby amerykańskich urzędników od strony ul. Pięknej w Warszawie (Twitter, Fot: US Embassy Warsaw)
d3spa00

Jak donosi "Rzeczpospolita", prezydent USA jest wielkim orędownikiem ruchu LGBT. Zdaniem Donalda Trumpa jego kraj wiele zawdzięcza osobom homoseksualnym, które miały wywrzeć "wyjątkowy wpływ na naród amerykański". W czerwcu poinformował, że on także dołączy do celebracji miesiąca dumy LGBT i zachęca wszystkich do tego samego.

„(...) Pozwólcie nam stanąć w obronie wielu osób LGBT, żyjących w dziesiątkach krajów na całym świecie, które są karane, więzione, a nawet pozbawiane życia na podstawie ich orientacji seksualnej” – pisał Trump na Twitterze. Przekonywał, że jego administracja dąży do "dekryminalizacji homoseksualizmu" i zaprasza także inne narody do globalnej kampanii.

Teraz udział w akcji zapoczątkowanej przed głowę państwa zadeklarowała również ambasada USA w Warszawie. "W związku z ogłoszeniem przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - ogłoszono w poniedziałek na oficjalnym profilu amerykańskiej ambasady w Polsce.

Źródło: rp.pl

d3spa00

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam maila na adres: wawalove@grupawp.pl lub wejdź na stronę dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Patryk Vega ostrzega PiS. "Film nie będzie gwoździem do trumny prezesa"

d3spa00

Podziel się opinią

Share
d3spa00
d3spa00