Trwa ładowanie...

Na stacji metra Rondo Daszyńskiego

Zobaczcie, jak postępują prace (zdjęcia)

Na stacji metra Rondo Daszyńskiego
dlvbjv8
dlvbjv8

Na rondzie Daszyńskiego stacja II linii metra nabiera ostatecznych kształtów. Prace konstrukcyjne dobiegają końca i rozpoczną się prace wykończeniowe. Zobaczcie, jak przyszła stacja wygląda dzisiaj!

Stacja Rondo Daszyńskiego, obok stacji Nowy Świat – Uniwersytet oraz stacji Stadion, jest jedną z trzech najbardziej zaawansowanych w budowie przystanków II linii metra. W ramach prac konstrukcyjnych wykonana jest już większość słupów docelowych w części torów odstawczych, a słupy tymczasowe są ostatecznie wycinane. Wykonano 90% płyty dennej i jest już prawie gotowa ściana peronu technologicznego w torach odstawczych.****

Z kolei w ramach prac wykończeniowych budowane są ścianki transformatorów trzeciej szyny zasilającej pociągi. Na dół zjechały już pustaki do zabudowy pomieszczeń technicznych. Zaczęło się też murowanie ścian. Po wybudowaniu stacji, aby pojechać pociągiem metra,* będziemy schodzić na głębokość 13,5 m. *Korpus stacji wynosi 133,4 m, a jej szerokość to 20-22 m. Z następną stacją – Rondem ONZ – będzie połączona tunelem o długości 932 m.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8