Trwa ładowanie...
d3qmrlr

Napaść na 14-letnią Turczynkę. Rada Dzielnicy Ochota zwołała nadzwyczajną sesję

W Warszawie została pobita 14-latka przy ul. Słupeckiej. Sprawca miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Dziecko z licznymi obrażeniami trafiło do szpitala. W tej sprawie spotkali się radni Dzielnicy Ochota - Powinniśmy jednak zastanowić się, czy do napaści doszło na tle rasistowskim, czy chuligańskim - mówi podczas sesji, radny PiS Edward Markowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napaść na 14-letnią Turczynkę. Rada Dzielnicy Ochota zwołała nadzwyczajną sesję
Napaść na 14-letnią Turczynkę. Rada Dzielnicy Ochota zwołała nadzwyczajną sesję (Materiały prasowe)
d3qmrlr

Głównym tematem sesji była napaść na czarnoskórą dziewczynkę. Sprawa nabrała rozgłosu. Wypowiedzieli się na ten temat najważniejsi politycy. "Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - napisał Mateusz Morawiecki. Z kolei Mariusz Błaszczak powiedział, że "sprawa jest priorytetowa".

Radni podkreślają, że na Ochocie dochodzi do znacznie większej ilości napaści na tle rasistowskim, jednak powodem tym jest większa ilość ludzi o innym kolorze skóry.

Zobacz wideo: Rasistowski atak na Polkę. Połamali jej kości

Radny PiS Edward Markowki z kolei problemu na tle rasistowskim nie widzi.
- W Niemczech kobiety są gwałcone na ulicy, a policja zamiata sprawę pod dywan. Usiłujemy naszą dzielnicę przedstawić jak coś strasznego. Oczywiście potępiam ten czyn. Łobuza trzeba zamknąć i dokładnie ukarać. Powinniśmy jednak zastanowić się, czy do napaści doszło na tle rasistowskim, czy chuligańskim.

Wypowiedz radnego komentuje WawaLove burmistrz Ochoty. – po pierwsze to policja nas poinformowała, że sprawa prowadzona jest na tle rasistowskim. Poza tym podpieram się wypowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, który wyraźnie stwierdził po ataku, że nie ma miejsca na rasizm w Polsce i atak jest godny najwyższego potępienia. Nie dyskutuję w tej sprawie z panem premierem - mówi Katarzyna Łęgiewicz.

d3qmrlr

Od zdarzenia minęło prawie dwa tygodnie, jednak policja nadal nie podała szczegółw śledztwa.

Naczelnik Wydziału Prewencji powiedział podczas sesji, że policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury z art.119, kodeksu karnego – stosowanie przemocy na tle rasistowskim. Komenda Rejonowa Policji Warszawa III prowadzi wszelkie czynności i na obecnym etapie nie będzie udzielać informacji. Zaznacza, że potrzebują trochę czasu.

*Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl. *

Zobacz też:Trwa pościg ulicami Warszawy. Dwaj mężczyźni uciekają przed policją

d3qmrlr

Podziel się opinią

Share

d3qmrlr

d3qmrlr