Trwa ładowanie...

Neon "gazeciarz" wraca na pl. Konstytucji!

Kolejny stary neon po remoncie powraca do przestrzeni miejskiej

Neon "gazeciarz" wraca na pl. Konstytucji!
d1cqujd
d1cqujd

Z inicjatywy klubokawiarni Państwomiasto na warszawskie ulice wraca kolejny neon! Po odpaleniu dwóch napisów nad wejściem do lokalu i przywróceniu na Andersa 55-letniego neonu „Galskór”, przyszła kolej na znajdujący się przy pl. Konstytucji dawny neon kiosku Ruchu – sympatycznego gazeciarza w kaszkiecie.

Przeczytajcie też: Wyburzanie Sezamu w styczniu****

- Neon powraca na swoje miejsce w dawnej formie. Będzie wyglądał dokładnie tak samo jak 50 lat temu. Będzie się świecił na biało, a kaseton zastąpi elegancki napis „RUCH” z neonowych rurek - informują Wawalove.pl organizatorzy.

Remont neonu zasponsorował Bank BPH. Wykonaniem zajął się warsztat Jacka Hanaka. Właściciele klubokawiarni Państwomiasto z kolei będą dbać o neon i pilnować, aby zawsze był zapalony.

d1cqujd

Neon zostanie odpalony za tydzień - w środę 17 grudnia 2014 roku o godz. 18:00, przy ul. Marszałkowskiej, po prawej stronie od kas Teatru Polonia. Warto przyjść kilka minut wcześniej - w kilku słowach poznacie historię neonu, dostaniecie okolicznościową przypinkę, napijecie się herbaty. - Mamy nadzieję, że mimo temperatury i przedświątecznej gorączki zachcecie uczestniczyć w tym symbolicznym i ważnym dla nas wydarzeniu, jakim będzie odpalenie neonu. Nie posiadamy się ze szczęścia, że po raz kolejny uda nam się przywrócić ten maleńki fragment dawnej Warszawy - cieszą się i zachęcają do przybycia organizatorzy.

d1cqujd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqujd