Trwa ładowanie...

Nie tylko Wisła. Tak wyglądała stolica w Dniu Ziemi

Mieszkanka Bemowa wybrała się na spacer do Fortu Bema. - Widok po weekendzie przerażający - mówi kobieta. Problem ze śmieciami mają nie tylko mieszańcy Powiśla.

Nie tylko Wisła. Tak wyglądała stolica w Dniu ZiemiŹródło: Facebook.com, fot: Elżbieta Lesiak
d46lvit
d46lvit

Jedna z internautek w sieci udostępniła zdjęcia. - Kilka fotek ze spaceru w Dniu Ziemi po pięknym rekreacyjnym terenie na Fortach Bema - pisze pani Elżbieta. Na zdjęciu widać stosy śmieci i pływające reklamówki w jeziorku.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Elżbieta Lesiak
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Elżbieta Lesiak

Pod postem szybko rozgorzała dyskusja. - Niestety w tym miejscu po każdym weekendzie to norma - pisze pani Anna. - To nie ludzie tak naśmiecili...to bydło - komentuje pani Iwona. - To, że jest mało koszy to jedna sprawa. Nie zwalnia to jednak ludzi z myślenia i zasadne jest zabranie tych śmieci ze sobą i wyrzucenie do przydomowego śmietnika. A nawet jeśli już tak bardzo chcemy zostawić śmieci przy koszu, to niech będzie to zapakowane i związane. Widzę tutaj śmieci luzem, rzucone byle jak i w zasadzie byle gdzie. Polactwo wychodzi...- dodaje pan Łukasz.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Elżbieta Lesiak
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Elżbieta Lesiak

Z taki widokiem, a może jeszcze większym walczy Powiśle. Butelki po piwie i innych trunkach. Opakowania po chipsach, pizzy, plastikowe siatki i kubeczki. Kosze na śmieci, z których wysypują się pozostałości po nocnej imprezie na wiślanych bulwarach. Tak nad ranem wyglądają brzegi Wisły po każdym weekendzie.

Jak widać, problem zaśmiecenia bulwarów jest nie tylko wynikiem zniesienia zakazu picia alkoholu na całych bulwarach wiślanych przez stołecznych radnych. Śmieci pojawiają się nawet w miejscach niedozwolonych do spożywania alkoholu "pod chmurką".

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d46lvit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46lvit