Trwa ładowanie...

Nielegalne reklamy - na jaki numer je zgłaszać?

"Zgłosiłem pod nim nielegalne reklamy i następnego dnia ich nie było" - mówi Maciej

Nielegalne reklamy - na jaki numer je zgłaszać?
d4lzt9e
d4lzt9e

Reklamy ustawione na trawnikach, przy ulicach i chodnikach szpecą nasze miasto. Okazuje się, że wiele z nich jest nielegalnych. Gdzie można je zgłosić? Jest do tego powołany w ZDM specjalny Wydział Kontroli Pasa Drogowego. Dzwonię, żeby podzielić się cudownym numerem telefonu, który odkryłem. Zgłosiłem pod nim nielegalne reklamy i następnego dnia ich nie było - mówi Gazecie.pl pan Maciej.

Informację tę potwierdza Zarząd Dróg Miejskich. Nasz Wydział Kontroli Pasa Drogowego został powołany specjalnie do tego celu. Jego pracownicy codziennie przejeżdżają dziesiątki, a może i setki kilometrów w poszukiwaniu reklam. Czasami mamy też telefony od mieszkańców i wtedy reagujemy na zgłoszenia - mówi Gazecie.pl Karolina Gałecka z biura prasowego ZDM.

Po wszczęciu postępowania reklamodawca ma 7 dni, aby ustosunkować się do wysłanego przez ZDM pisma. Jeśli tego nie zrobi, ósmego dnia jest wydawana decyzja. Reklamodawca ma 14 dni na odwołanie, w przeciwnym razie decyzja jest ostateczna i zostania mu naliczona kara. Jest to zawsze jest to dziesięciokrotność podstawowej stawki. Następnie sprawa trafia do działu windykacji ZDM, a potem do komornika.

d4lzt9e

Numery do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego to: 22 55 89 768, 22 55 89 736/737, w godzinach 7.30-15.30. Nielegalne reklamy można zgłaszać też na nowy ogólnomiejski numer 19 115 .

d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e