Trwa ładowanie...

Nowacka chwali Trzaskowskiego. "Umie negocjować, nie złote piaski w Dubaju, tylko realne rzeczy"

Rafał Trzaskowski z Barbarą Nowacką w środę kontynuowali rozpoczętą dzień wcześniej akcję wyborczą pod hasłem "Metro Europa". - Trzaskowski w swoim programie wspomina o inwestycjach, które bez środków unijnych nie będą możliwe - przekonywała Nowacka.

Nowacka chwali Trzaskowskiego. "Umie negocjować, nie złote piaski w Dubaju, tylko realne rzeczy"Źródło: East News, fot: Foto Olimpik
d42mqo3
d42mqo3

Liderka Inicjatywy Polskiej na konferencji mówiła, że Koalicja Obywatelska ma program pozytywny, radosny, energetyczny, ze sprawiedliwą zmianą dla Polski. - Jednym z jej elementów jest postulat rozwoju inwestycji w komunikację publiczną - podkreśliła.

Przypomniała, że wśród propozycji programowych koalicji jest budowa kolejnych parkingów na obrzeżach miasta, a także w jego centrum, tworzenie tzw. buspasów, nowych linii tramwajowych oraz stopniowe unowocześnianie taboru autobusowego i tramwajowego.

- Aby ten program można było realizować, potrzebne są środki z funduszy europejskich. Bez dobrej współpracy z UE, bez prężnego gospodarza, który umie negocjować, nie złote piaski w Dubaju, tylko realne rzeczy, jak tramwaje, jak dofinansowanie do parkingów, jak rozwój infrastruktury miejskiej, nie będziemy mogli tego osiągnąć - stwierdziła Nowacka.

d42mqo3

Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że "mówią o inwestycjach za europejskie pieniądze dlatego, że cały czas rozmawiają z warszawiakami i warszawiankami, o ewentualnych konsekwencjach tej awanturniczej polityki PiS-u, która może doprowadzić do tego, że pieniędzy dla samorządu będzie mniej.

East News
Źródło: East News, fot: Foto Olimpik

- Przez cały czas przypominamy, że ponad 40 proc. inwestycji w Warszawie, było finansowanych z unijnego budżetu - zaznaczył poseł.

Dodał, że wczoraj z przewodniczącym Schetyną rozpoczęli akcję "Metro Europa". - Wczoraj byliśmy na ulicach Pragi-Północ, dzisiaj będziemy prezentowali program dotyczący tej części inteligentnego miasta, jutro będziemy na Targówku, cały czas intensywnie pracujemy - zapowiedział kandydat.

d42mqo3

Po konferencji Trzaskowski, Nowacka, przewodnicząca Rady Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska oraz kandydaci na radnych m.in. Aleksandra Gajewska, Tomasz Sybilski, Joanna Staniszkis i lider stołecznych radnych PO Jarosław Szostakowski udali się w podróż, tym razem tramwajem.

East News
Źródło: East News, fot: Olimpik/REPORTER

Zobacz także: Cezary Tomczyk o zdjęciu Dudy z Trumpem. Mocno dociął PiS-owi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pldziejesie.wp.pl

d42mqo3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42mqo3