Trwa ładowanie...

Nowe bilety ZTM. "Trochę dużo tych biletów, można się pogubić"

Jeśli w ostatnim czasie wypadł Ci inny bilet w automacie, niż dotychczas. to spokojnie! Warszawski Transport Publiczny zmienił wzór graficzny biletów kartonikowych, które można już spotkać w biletomatach.

Nowe bilety ZTM. "Trochę dużo tych biletów, można się pogubić"Źródło: ztm.waw.pl, fot: ZTM Warszawa
d24jan6
d24jan6

W piątek Związek Transporu Miejskiego poinformował o zmianie biletów. Zmiana szaty graficznej będzie dotyczyć wszystkich biletów, od 20-minutowych po bilety weekendowe. - Na biletach jest nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego czyli stylizowana litera „t”, przypominająca kształtem warszawską syrenkę - tłumaczy ZTM. Dodaje, że każdy rodzaj biletu będzie miała inny kolor np:. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Natomiast bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu.

Fakt
Źródło: Fakt, fot: ZTM

Stare bilety nadal są w obiegu i zachowują swoją ważność do wyczerpania zapasów. Natomiast już teraz w niektórych autobusach miejskich można kupić nowe bilety w automacie. - W punktach sprzedaży pojawią się w IV kwartale 2018 roku - informuje ZTM.

Pasażerowie tłumaczą "Fakt", że w ostatnim czasie dość często była zmiana biletów i można się pogubić, przede wszystkim turystom i osobom z wadą wzroku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d24jan6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24jan6