Trwa ładowanie...

Odbiory zgodnie z planem. Pojedziemy drugą linią 14 grudnia?

"Ten termin jest absolutnie realny"

Odbiory zgodnie z planem. Pojedziemy drugą linią 14 grudnia?
d19is9g
d19is9g

*Zgodnie z zapowiedziami stołecznego ratusza 14 grudnia jest realnym terminem, kiedy warszawiacy będą mogli pojechać II linią metra. *Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował dzisiaj PAP, że odbiory techniczne są płynne i prowadzone zgodnie z planem. Pytany, czy zatem 14 grudnia mieszkańcy stolicy pojadą II nitką metra , powiedział, że dla magistratu najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów, ale "ten termin jest absolutnie realny".

Słowa Milczarczyka potwierdza rzecznik wykonawcy centralnego odcinka II linii metra w Warszawie Mateusz Witczyński. Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślił, że żadna z procedur odbiorowych nie została przerwana. Umowa bardzo szczegółowo opisuje taki wypadek, gdyby wystąpiła usterka tzw. wada istotna. Procedura odbiorowa mogłaby wtedy być zerwana. W tej chwili żadna z procedur nie została przerwana - wyjaśnił. Nie chciał jednak powiedzieć, kiedy zakończą się odbiory.

Pierwotnie planowo, że budowa II linii zakończy się w październiku 2013 r., jednak prace opóźniły się m.in. z powodu zalania terenu budowy stacji Centrum Nauki Kopernik. W sierpniu 2012 r. budowniczowie podczas prac natrafili na ciek wodny, teren budowy stacji został zalany, zamknięto tunel Wisłostrady, a prace naprawcze trwały prawie rok, do czerwca 2013 r.

d19is9g

d19is9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19is9g