Trwa ładowanie...
d27iojm

Okęcie: Chcą referendum w sprawie lotniska. Rozpoczęto zbiórkę podpisów

Jacek Wojciechowicz nie chce dać tak łatwo za wygraną i będzie dążył do rozpisania referendum w sprawie dalszych losów stołecznego portu lotniczego. Konferencja poświęcona tej inicjatywie odbyła się przy głównym terminalu Okęcia. Zaprezentowano tam również skład powołanego w tym celu komitetu referendalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były wiceprezydent Warszawy zapowiedział powołanie komitetu referendalnego.
Były wiceprezydent Warszawy zapowiedział powołanie komitetu referendalnego. (WP.PL)
d27iojm

- Będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie w Warszawie referendum, w którym warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się, co sądzą o pomyśle zamykania lotniska Chopina. Zamierzamy je zbierać na ulicach, ale jesteśmy także w kontakcie ze stowarzyszeniami kupców i niektórymi korporacjami taksówkarskimi, które są zainteresowane włączeniem się w inicjatywę - zadeklarował w środę 27 czerwca były wiceprezydent stolicy.

Wojciechowicz obecnie jest niezależnym kandydatem startującym w wyborach do miejskiego ratusza. Odpierał on jednak pytania dziennikarzy na temat nadchodzącej (lub dla niektórych już trwającej) kampanii. - To nie jest akcja polityczna - zapewnił.

Podczas konferencji poświęconej kwestii referendum towarzyszyli mu członkowie jeszcze nie zarejestrowanego formalnie komitetu. Wśród nich znaleźli się: warszawska radna PO Krystyna Prońko, były poseł SLD Ryszard Kalisz, burmistrz Targówka Sławomir Antonik, wiceburmistrz Ochoty Grzegorz Wysocki, a także prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek i Witold Fizyta ze Stowarzyszenia Nowy Świat.

d27iojm

WARTO WIEDZIEĆ: Lotnisko Chopina zostanie zamknięte. Decyzja zapadała

- Powołujemy komitet referendalny. Bo PiS chce likwidacji Okęcia, a PO nic z tym nie robi. Chcemy oddać głos warszawiakom - deklaruje Wojciechowicz w tweecie.

Ryszard Kalisz w trakcie konferencji przekonywał, że decyzja o zamknięciu Lotniska Chopina jest "antywarszawska", natomiast piosenkarka i radna Platformy Krystyna Prońko podkreśliła dumę z rozwoju tego miejsca. Z kolei cytowany przez "Wyborczą" burmistrz Targówka nie wyobraża sobie stolicy bez lotniska. Wiceburmistrz Ochoty zauważył też, że byłby to cios dla warszawskiej gospodarki.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Likwidacja Okęcia. Prezes PPL: Nieprzeniesienie lotniska na CPK to strata 15 mln pasażerów

d27iojm

Podziel się opinią

Share

d27iojm

d27iojm