Oto najnowsza okładka polskiego "Vogue’a". Warszawiacy załamani

Pierwszy numer polskiej edycji słynnego magazynu modowego "Vogue" jutro trafi do sprzedaży. Już dziś poznaliśmy jego okładkę. Co sądzą o niej warszawiacy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wszystkim zdjęcie przypadło do gustu
Nie wszystkim zdjęcie przypadło do gustu (wawalove, Fot: mat. prasowe)
WP

Fotografię modelek pozujących na tle skąpanego w smogu Pałacu Kultury i Nauki wykonał słynny niemiecki fotograf Juergen Teller. Na zdjęciu uwiecznił Anję Rubik i Małgosię Belę, pełniącą w magazynie funkcję Editor-at-Large.

Zdjęcie okładki opublikowaliśmyna naszym facebookowym profilu. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Większości mieszkańcom nie przypadła ona do gustu. "Smutno, szaro i bardzo stereotypowo... Warszawa i Pałac Kultury, co za innowacja! Trochę mało kreatywnie. A po za tym to modelki trochę nad wyraz 'wypozowane'. Pierwsze skojarzenie: dlaczego to jest takie smutne, ciemne i krzywe?” – napisała pani Aleksandra. W podobnymi tonie wypowiada się pani Joanna: "szaro, krzywo, depresyjnie". "Badziew promujący stereotypy o szarej, nieciekawej Warszawie" - dodał pan Wojtek.

Pan Michał i Piotr nie przebierają w słowach: "Nie no, generalnie zdjęcie jest jakieś. Jest fatalne", "Tragedia, jeszcze brakuje koni i wozu z węglem jak w ‘Misiu’ - skomentowali.

WP

Innym nowa okładka kojarzy się z przeszłością PKiN. "Czarna wołga. Jak za komuny" - napisała pani Kinga. "Dwie powyginane panie na tle symbolu dominacji totalitarnego reżimu w środku naszej stolicy, a do tego obok symbolu represji i aparatu tegoż totalitarnego systemu w Polsce" - irytuje się pan Maks.

Internauci zwrócili uwagę również na... smog. Na zdjęciu widać Pałac Kultury skąpany w "trującej mgle". Powstały już prześmiewcze wersje fotografii.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

WP

*Przeczytaj też: Dzieci stały bose na mrozie i patrzyły jak płonie ich dom. Rodzice podjęli odważną decyzję*

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP