Trwa ładowanie...

Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł!

- Najpiękniejszym rekordem jest to, że już po raz 25. Polacy pokazali, że potrafią być ze sobą, że mimo tych wszystkich podziałów są jednak rzeczy, które trzymają nas razem - mówi Jurek Owsiak.

Share
Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł!
d33sp05

Ponad 105 milionów złotych - tę rekordową kwotę zebrano podczas 25. Finału <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-6034425979085953c">Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy</a>. To oznacza, że zeszłoroczny rekord zbiórki został pobity. Szef <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-6121762974336641c">WOŚP</a> <a href="https://film.wp.pl/jerzy-owsiak-6031908291826305c">Jerzy Owsiak</a> podkreśla jednak, że bicie rekordu samo w sobie nie jest w tym przypadku najważniejsze.

- Najpiękniejszym rekordem jest to, że już po raz 25. Polacy pokazali, że potrafią być ze sobą, że mimo tych wszystkich podziałów są jednak rzeczy, które trzymają nas razem. Wielka Orkiestra jest takim spoiwem, to widzieliśmy już w dniu Finału. Kiedy jednak potwierdzenie tego faktu widać w tak nieprawdopodobnym rezultacie Finału, to serce wypełnia radość i duma - stwierdził Jerzy Owsiak.

Kwota zebrana w trakcie 25. finału to 105,570,801,49 zł. Na rzecz zbiórki kwestowało 120 tys. wolontariuszy w blisko 1700 sztabach, z czego 57 umiejscowionych było poza granicami Polski. W tym roku po raz pierwszy orkiestra zagrała w Chinach, Japonii czy na Filipinach. Bardzo aktywnie włączyły się te rejony świata, gdzie tradycyjnie żyje liczna społeczność polonijna, czyli Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i większość państw europejskich.* *

Celem akcji drugi raz z rzędu była pomoc dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. - Orkiestra praktycznie wyciągnęła temat geriatrii z niebytu. Był to, i niestety nadal jest, najbardziej zaniedbany dział medycyny w polskim systemie opieki zdrowotnej - stwierdziła Lidia Niedźwiedzka Owsiak, dyrektor ds. medycznych i członek zarządu WOŚP .

d33sp05

Wydarzenie po raz pierwszy było transmitowane przez niepublicznego nadawcę - TVN, co wiązało się m.in. z koniecznością wybudowania pod Pałacem Kultury i Nauki miasteczka WOŚP, gdzie znalazły się telewizyjne studia, stanowiska pracy Fundacji, łączność ze sztabami i miejscami organizowania akcji, obok grającej, jak co roku, finałowej sceny.

Podsumowanie finału oraz 25 lat działalności WOŚP odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości zasłużonym dla orkiestry osobom i instytucjom wręczono srebrne medale 25-lecia orkiestry.

Źródło: WP.pl
Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: <a href="http://wawalove.pl/Matki-Polki-na-wyrebie-Nakarmia-dzieci-w-ramach-protestu-a25774">Matki Polki na wyrębie. Nakarmią dzieci w ramach protestu</a>

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d33sp05

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33sp05
d33sp05