Trwa ładowanie...
d2jr1bz

Pałac Kultury znów będzie lśnił. Czeka go czyszczenie

Pałac Kultury i Nauki, kiedyś jasny i kremowy, dziś wygląda jak szara, zaniedbana budowla. Ma to się niebawem zmienić. Zarząd PKiN planuje czyszczenie elewacji budynku. Na pierwszy ogień pójdzie taras widokowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pałac Kultury czekają spore zmiany
Pałac Kultury czekają spore zmiany (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d2jr1bz

Do tej pory pomysł wyczyszczenia najwyższego budynku w Polsce wydawał się mało realny. Władze Pałacu Kultury zastrzegały, że brakuje funduszy na remont, a odnowa elewacji zajęłaby kilka lat. Prezes Pałacu w audycji RDC zaprzeczył tym doniesieniom i ogłosił, że zarząd szuka firmy, która wyczyści elewację budynku. - Na pierwszy ogień pójdzie taras widokowy. Trzeba też wybrać technikę, która będzie skuteczna i zaakceptowana przez konserwatora zabytków - mówił Rafał Krzemień w RDC. Dodał, że w planach jest wyczyszczenie elewacji całego obiektu.

Informację potwierdziła rzeczniczka PKiN: - Powstał taki pomysł. Na razie jest w powijakach. Nie ogłosiliśmy jeszcze przetargu na firmę, która go zrealizuje - mówi nam Ewelina Dudziak.

Naprawa ma kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych.

d2jr1bz

Zobacz wideo: Politycy chcą zburzenia PKiN. "Rozmowy kontrolowane" pokazały, jak to zrobić

Naprawy

Remontu wymaga również iglica Pałacu. Eksperci ocenili, że jest w bardzo złym stanie. Blacha, z której składa się iglica jest o 2 mm cieńsza, niż była kilkanaście lat temu. Trwa przetarg na firmę, która zajmie się naprawą uszkodzenia. Poszukiwani są spawacze-alpiniści, którzy wespną się na wysokość 200 metrów. Oferty można zgłaszać do 7 lutego.

d2jr1bz

W trakcie remontu jest również Sala Kongresowa. Jak informowaliśmy, naprawa pomieszczenia, która miała zakończyć się w 2016 roku, potrwa jeszcze kilka lat. Firma, która ją remontowała, ogłosiła w zeszłym roku upadłość. Pałac Kultury na początku roku ogłosił kolejny przetarg na koncepcję modernizacji pomieszczenia.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Samochód zapalił się na Mokotowie. Trwa akcja strażaków

d2jr1bz

Podziel się opinią

Share

d2jr1bz

d2jr1bz