Trwa ładowanie...

Parada Seniorów 2018 i Piknik Pokoleń. Osoby 60+ wyjdą na ulice po raz piąty

Chcą przełamywać stereotypy. Pokazać, że potrafią się bawić i cieszyć życiem. Udowodnić, że starość nie oznacza wykluczenia. Już wkrótce seniorzy przejdą przez Warszawę w radosnym pochodzie. Wspólne świętowanie zakończą wielkim Piknikiem Pokoleń.

Parada Seniorów 2018 i Piknik Pokoleń. Osoby 60+ wyjdą na ulice po raz piątyŹródło: East News, fot: Mariusz Gaczyński
dux30re
dux30re

Polskie społeczeństwo się starzeje. Świadczą o tym dane statystyczne. Wynika z nich, że co 4 obywatel naszego kraju skończył 60 lat. Tym bardziej dziwi tak powszechne postrzeganie osób w podeszłym wieku jako ludzi niedołężnych, zacofanych i pozbawionych entuzjazmu. Prawda o nich jest zupełnie inna. Aby pokazać, jak osoby 60+ potrafią się bawić i dumnie się starzeć, Fundacja "Zaczyn" po raz piąty zorganizowała Paradę Seniorów.

18 sierpnia na stołeczne ulice wyjdą barwnie ubrani Dojrzali Wspaniali, bo tak o sobie mówią uczestnicy parady. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 12 tys. osób z ponad 100 miejscowości. Organizatorzy liczą, że tym razem padnie kolejny rekord frekwencyjny.

V. edycja Parady Seniorów rozpocznie się w samo południe przy Rondzie De Gaulle'a. Kolorowy przemarsz podąży Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem aż do kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Tam rozpocznie się wielogodzinny Piknik Pokoleń pod znakiem Zdrowia i Urody. Podczas niego odbędą się m.in. spotkania z wystawcami, liczne warsztaty oraz panele dyskusyjne.

W tym roku ambasadorami Parady zostali: Beata Tadla, Jarosław Gugała, Andrzej Depko, Agnieszka Cegielska, Anna Plaszczyk, Dorota Wiliams, Bożena Dykiel, Tadeusz Sznuk, Katarzyna Bosacka, Anna Czerwińska i niezastąpiona DJ Wika. Podczas Pikniku zaproszeni goście poruszą istotne dla osób starszych kwestie, takie jak: seksualność, aktywność fizyczna, korzyści z posiadania zwierząt, zdrowe odżywianie, a także uprawianie sportów (również tych ekstremalnych) oraz główne założenia polityki senioralnej.

dux30re

Oprócz tego na Pikniku Pokoleń pojawią się znakomici sportowcy, którzy pomimo przekroczenia "magicznej" bariery 60 lat, cały czas zdobywają nagrody w takich dziedzinach jak np. kolarstwo, łyżwiarstwo szybkie, bieganie, a nawet... joga.

Zobacz, jak wyglądała Parada Seniorów w ubiegłym roku:

ZOBACZ WIDEO: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

dux30re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dux30re