Trwa ładowanie...
dnr1ba8

Patryk Jaki chce wybudować kolejne dwie linie metra. Od Białołęki do Wilanowa

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy ogłasza kolnej propozycje. Tym razem podczas konferencji zapowiedział wybudowanie dwóch jednocześnie linii metra. Pierwsza miałaby łączyć Wilanów z Białołęką, druga Marysin z Ursusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki chce wybudować kolejne dwie linie metra. Od Białołęki do Wilanowa
(East News, Fot: Paweł Wiśniewski)
dnr1ba8

Patryk Jaki na początku briefingu zwraca uwagę na to, że Platforma Obywatelska przez 12 lat nie zaprojektowała trzeciej linii metra. - Więc, jak teraz przyjdzie nowy prezydent miasta, pierwsze miesiące prezydentury będzie musiał poświęcić na samo projektowanie, to nie powinno tak wyglądać - zaznacza polityk.

Kandydat przekonuje, że gdy tylko wygra wybory rozpocznie jednocześnie budowę dwóch linii metra. - Powstanie linia metra tam, gdzie są największe problemy w poszczególnych dzielnicach - podkreśla wiceminister.

Przeczytaj też: Tweetup Trzaskowskiego. Czyli nieformalne spotkanie z dziennikarzami i kandydatami PO na prezydenta innych miast

dnr1ba8

- Chcemy, żeby trzecia linia metra przebiegała od Białołęki do miasteczka Wilanów. Jesteśmy przekonani, że jest to możliwe i konieczne dla naszego miasta - mówi Jaki. Dodaje, że dzięki temu projektowi rozładuje się korek na tzw. mordorze. - Jednocześnie będziemy chcieli budować linię z Marysina Wawerskiego aż na Ursus, gdzie będzie specjalna stacja techniczna dla metra - zapowiada polityk.

Patryk Jaki na koniec stwierdził, że Warszawa nie może gonić Bułgarii, a państwa zachodnie.

Zobacz także: TVP zrobiła "bana" na kontrkandydata Patryka Jakiego. Jan Śpiewak: jestem zbyt niewygodny

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl*

dnr1ba8

Podziel się opinią

Share
dnr1ba8
dnr1ba8