Trwa ładowanie...

Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

Władze Prawa i Sprawiedliwości postawiły na Patryka Jakiego. To nieoficjalna decyzja szefostwa PiS - podaje RMF FM.

Share
Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy
Źródło: Forum
d28zxs8

Jak informuje dziennikarz RMF FM, ostateczną decyzję ma podjąć Komitet Polityczny PiS. Ale wszystko wskazuje na to, że to tylko formalność. Nie było to oczywiste, bo wiceminister sprawiedliwości nie należy do PiS, tylko do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Jednak już na początku kwietnia prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" powiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie bardzo szybko, a wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Jak ocenił, Dworczyk "zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy".

d28zxs8

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski we wtorek w radiu RMF FM o kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, powiedział, że zarówno Patryk Jaki jak i Michał Dworczyk to "bardzo dobrzy kandydaci". - Są młodzi, bardzo aktywni, zdolni, już doświadczeni politycy, więc uważam, że jeden i drugi jest bardzo dobrym kandydatem - ocenił.

Głos w tej sprawie zabrał już sam Patryk Jaki. – Teoretycznie jesteśmy bez szans. Wierzę w to, że zbudujemy armię ludzi, która odbije Warszawę mafii reprywatyzacyjnej – napisał na Twitterze.

Zobacz także: Paweł Lisicki Kontrowersyjny pomysł Gowina. "Dziwaczna propozycja”

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d28zxs8

Podziel się opinią

Share
d28zxs8
d28zxs8