ycipk-1rgtoc
patryk jaki

Patryk Jaki w Sofii. Rozbudowa metra staje się głównym tematem kampanii w Warszawie

„Panie prezydencie, powodzenia” – zagaduje młody chłopak z dziewczyną i prosi o selfie. „Jestem pana fanem” – nieśmiało dorzuca strażnik zza szyby przy kontroli granicznej, sprawdzający dowód osobisty Patryka Jakiego. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy wyleciał do Sofii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki chce wybudować dwie nowe linie metra
Patryk Jaki chce wybudować dwie nowe linie metra (PAP, Fot: Rafał Guz/ PAP)
ycipk-1rgtoc

Nie pod blokiem, a w hali odlotów na Okęciu. Tym razem Patryk Jaki w zupełnie innych okolicznościach miał okazję zetknąć się z mieszkańcami Warszawy.

Jest późno, przed godziną 23. Grupka kilku dziennikarzy z kandydatem PiS na prezydenta stolicy i szefem jego sztabu Oliwerem Kubickim wolnym krokiem zmierza do punktu odprawy. Za chwilę wylot do Sofii – Jaki chce pokazać, jak w stolicy Bułgarii wygląda metro i tempo jego budowy.

Patryk Jaki na lotnisku WP.PL
Podziel się
ycipk-1rgtoc

Zanim jednak się odprawimy, do Patryka Jakiego nieśmiało podchodzi młoda para, która tytułuje go „panem prezydentem”. Życzy powodzenia, prosi o selfie. Ludzie na lotnisku Chopina rozpoznają Jakiego, wielu z nich obraca się za kandydatem i szepcze coś pod nosem. Wiceminister sprawiedliwości nie wydaje się być tym przejęty – raczej jest przyzwyczajony.

– Prawie codziennie trwające 6-7 godzin spotkania i rozmowy z setkami ludzi. Ostatnio sprawdzałem na endomondo (popularna aplikacja dla sportowców-amatorów – przyp. red.), ile my robimy kilometrów każdego dnia w ramach akcji #100imypodblokiem. I wyszło, że od 9 do 15 – śmieje się Jaki w rozmowie z WP.

Jednodniowy przystanek w Sofii to przerwa od intensywnej kampanii w Polsce, ale wizyta w stolicy Bułgarii również się w nią wpisuje. Chodzi bowiem o metro, które tutaj – zdaniem sztabowców Patryka Jakiego – zostało szybko i sprawnie wybudowane i działa bardzo dobrze. Kandydat PiS chce pokazać, że skoro tu się da, to w stolicy Polski także.

ycipk-1rgtoc

Jaki chce wybudować w Warszawie jeszcze dwie linie metra. To jego flagowy projekt w kampanii - mimo iż jego konkurenci uważają go za - przynajmniej w zapowiadanej przez kandydata PiS formie - niemożliwy do zrealizowania.

Polityk w czwartek ma zaplanowane m.in. spotkanie z przedstawicielami kierownictwa metra w Sofii, konferencję prasową przy stacji Lavov Most (ok. 12:20 polskiego czasu), a także odwiedziny Areny Armeec – widowiskowej hali sportowej w stolicy Bułgarii.

Patryk Jaki na lotnisku WP.PL
Podziel się

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski nie chce być gorszy od swojego rywala i w środę przedstawił swoją wizję rozwoju metra. – Stolica Lepszej Komunikacji to program, który ma sprawić, że warszawiacy szybciej dojadą do pracy i domu. Blisko 2 mln warszawiaków zasługuje na propozycje oparte na faktach, wyliczeniach i wiedzy ekspertów, takie też są przedstawione dziś przeze mnie rozwiązania – przekonywał polityk PO.

ycipk-1rgtoc

W ramach cyklu „18 dzielnic – jedna Warszawa” Rafał Trzaskowski spotka się w czwartek z mieszkańcami Ursynowa.

ycipk-1rgtoc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
ycipk-1rgtoc
ycipk-1rgtoc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1rgtoc