Pikieta przed Miau Cafe. "Nie godzimy się na łamanie prawa"

"To nie tylko sprawa byłych pracownic Miau Cafe, ale tysięcy ludzi, pozbawianych podstawowych praw" - piszą organizatorzy protestu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pikieta przed Miau Cafe. "Nie godzimy się na łamanie prawa"

Przed kawiarnią "Miau Cafe" na warszawskiej Woli ma się odbyć pikieta solidarnościowa. Jej organizatorzy chcą walczyć o prawa pracownicze.

Protest ma się rozpocząć w niedzielę o godz. 14.00 przy siedzibie kawiarni na ul. Zawiszy na Woli . Jak twierdzą organizatorzy protestu, pracowniczki obiektu były pozbawiane jakichkolwiek umów i ochrony wynikającej z kodeksu pracy, prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego, rentowego i wypadkowego. Nie przysługiwał im też urlop.
 
- Solidaryzujemy się z pracowniczkami Miau Cafe i wszystkimi, których prawa pracownicze są łamane! To nie tylko sprawa byłych pracownic Miau Cafe, ale tysięcy ludzi, pozbawianych podstawowych praw. Czas przełamać zmowę milczenia! - piszą organizatorzy pikiety na Facebooku.

Mają też swoje postulaty. Domagają się uznania stosunku pracy i jego konsekwencji finansowych, a także deklaracji, że następni pracownicy zostaną zatrudnieni zgodnie z obowiązującym prawem.

Bez trąbek i wuwuzel

Protest ma mieć charakter nietypowy, bo ma na nim obowiązywać absolutny zakaz używania trąbek, wuwuzel i innych tym podobnych rzeczy. - Wewnątrz są żywe stworzenia, kotki i nie chcemy, aby się stresowały - podkreślają organizatorzy. 

O sprawie nieprzestrzegania praw pracowników i możliwości mobbingu w "Miau Cafe" pisaliśmy szerzej na portalu Wawalove.pl kilka dni temu . Wówczas opublikowaliśmy stanowiska obu stron konfliktu. Według właścicielki lokalu wszelkie zarzuty byłych pracowniczek były nieprawdziwe . Kobieta oskarżyła je o „naganny stosunek do powierzonych obowiązków, do mienia kawiarni, a nawet do klientów”, a także zapowiedziała podjęcie kroków prawnych mających na celu ochronę swoich dóbr osobistych.

Źródło: Facebook/Wawalove.pl

Przeczytaj też:  **Graffiti na wagonach metra. Wandale poszukiwani**

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.