Trwa ładowanie...

Pikieta przed Miau Cafe. "Nie godzimy się na łamanie prawa"

"To nie tylko sprawa byłych pracownic Miau Cafe, ale tysięcy ludzi, pozbawianych podstawowych praw" - piszą organizatorzy protestu.

Pikieta przed Miau Cafe. "Nie godzimy się na łamanie prawa"
d34vjm3
d34vjm3

Przed kawiarnią "Miau Cafe" na warszawskiej Woli ma się odbyć pikieta solidarnościowa. Jej organizatorzy chcą walczyć o prawa pracownicze.

Protest ma się rozpocząć w niedzielę o godz. 14.00 przy siedzibie kawiarni na ul. Zawiszy na Woli . Jak twierdzą organizatorzy protestu, pracowniczki obiektu były pozbawiane jakichkolwiek umów i ochrony wynikającej z kodeksu pracy, prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego, rentowego i wypadkowego. Nie przysługiwał im też urlop.

- Solidaryzujemy się z pracowniczkami Miau Cafe i wszystkimi, których prawa pracownicze są łamane! To nie tylko sprawa byłych pracownic Miau Cafe, ale tysięcy ludzi, pozbawianych podstawowych praw. Czas przełamać zmowę milczenia! - piszą organizatorzy pikiety na Facebooku.

Mają też swoje postulaty. Domagają się uznania stosunku pracy i jego konsekwencji finansowych, a także deklaracji, że następni pracownicy zostaną zatrudnieni zgodnie z obowiązującym prawem.

d34vjm3

Bez trąbek i wuwuzel

Protest ma mieć charakter nietypowy, bo ma na nim obowiązywać absolutny zakaz używania trąbek, wuwuzel i innych tym podobnych rzeczy. - Wewnątrz są żywe stworzenia, kotki i nie chcemy, aby się stresowały - podkreślają organizatorzy.

O sprawie nieprzestrzegania praw pracowników i możliwości mobbingu w "Miau Cafe" pisaliśmy szerzej na portalu Wawalove.pl kilka dni temu . Wówczas opublikowaliśmy stanowiska obu stron konfliktu. Według właścicielki lokalu wszelkie zarzuty byłych pracowniczek były nieprawdziwe . Kobieta oskarżyła je o „naganny stosunek do powierzonych obowiązków, do mienia kawiarni, a nawet do klientów”, a także zapowiedziała podjęcie kroków prawnych mających na celu ochronę swoich dóbr osobistych.

Źródło: Facebook/Wawalove.pl

d34vjm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34vjm3