Trwa ładowanie...

Plakaty z Łukaszem Szumowskim na przystankach. "Zakłamywanie statystyk"

Przez długi czas Łukasz Szumowski był symbolem skutecznej walki z epidemią koronawirusa w Polsce. W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia mu zarzuty. Nocą w kilkunastu miejscach Warszawy pojawiły się plakaty krytykujące ministra zdrowia.
Share
Łukasz Szumowski trafił na plakaty. Latem "takich akcji ma być więcej"
Łukasz Szumowski trafił na plakaty. Latem "takich akcji ma być więcej" Źródło: Agencja Gazeta
d1lwh6a

"Ewangelia wg Łukasza Sz. Zakłamywanie statystyk dot. epidemii COVID-19 +. Rekomendacja ws. wyborów +. Maseczki do d**y za 5 mln. Po trupach do celu" - to treść plakatu, który pojawił się nocą w kilkunastu miejscach w Warszawie, m.in. przy Galerii Mokotów.

Do anonimowych autorów akcji dotarł portal warszawa.wyborcza.pl. Ich zdaniem postawione przez nich Łukaszowi Szumowskiemu 3 zarzuty wypełniają znamiona przestępstwa opisanego w art. 165 Kodeksu karnego.

Chodzi o następujący fragment: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Autorzy akcji uważają, że Szumowski dopuścił się tego przez sprowadzenie do Polski maseczek bez odpowiednich atestów.

d1lwh6a

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Akcja wymierzona w Łukasza Szumowskiego. "Będzie ich więcej"

Autorzy akcji są odpowiedzialni również za rozwieszenie na kładkach dla pieszych banerów z hasłami krytykującymi ministra zdrowia, m.in. "Szumowski szkodzi zdrowiu", "Zapłacić pielęgniarkom", "Sprzedani za 5 milionów. Szumowski gangster".

- To dopiero początek. W lecie takich akcji będzie więcej - zaznaczył w rozmowie z portalem jeden z inicjatorów działań.

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lwh6a

Podziel się opinią

Share
d1lwh6a
d1lwh6a