Trwa ładowanie...
d33hfgn

Pobiegną z psami w biegu charytatywnym. II edycja "Zabierz PIESia do Międzylesia”

do wyboru trasa o długości 5 lub 10 km
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobiegną z psami w biegu charytatywnym. II edycja "Zabierz PIESia do Międzylesia”
d33hfgn

6-nożne duety, indywidualni biegacze, a także wszystkie osoby chcące wziąć udział we wspólnym spacerze z psami są zaproszone na imprezę „Zabierz PIESia do Międzylesia”, której II edycja odbędzie się 18 września w warszawskim Międzylesiu.

Psy potrafią zaliczyć dziennie kilka spacerów, popływać np. w jeziorze, wykonać kilkaset kursów za patykiem, a wciąż wieczorem być jeszcze skore do zabawy. - Dzieje się tak dlatego, że psy czerpią ogromną satysfakcję z robienia czegoś wspólnie ze swoim „Panem” - tłumaczy Jagna Wypych, zootechnik i organizatorka biegu. I dodaje: - Warto tę energię i chęć do wspólnej zabawy przekuć w coś ciekawego i pożytecznego zarówno dla naszego psa, jak i dla nas. Dlatego staramy się zachęcić osoby biegające i posiadające czworonogi do wspólnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i drugi rok z rzędu organizujemy dla nich bieg.

Wystartować może każdy, nie tylko właściciele psów. W ubiegłym roku udział w biegu wzięło ponad 160 uczestników i aż 90 czworonogów. W tym roku organizatorzy przygotowują się jednak na blisko dwukrotnie większe zainteresowanie. - Bieganie z psami nie jest skomplikowane, wystarczy podejść do tego zdroworozsądkowo i zwracać uwagę na to, aby nasz pupil miał się czego napić, dostosowywać dystans i tempo do jego możliwości oraz biegać po odpowiednim, równym podłożu. Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy aktywności, dlatego spodziewamy się znacznego wzrostu liczby biegaczy i czworonogów – wyjaśnia Katarzyna Koprowska, lekarz weterynarii i organizatorka wydarzenia.

d33hfgn

Nie tylko z psami

Na uczestników biegu „Zabierz PIESia do Międzylesia” czeka do wyboru trasa o długości 5 lub 10 km, wiodąca przez tereny leśne oraz otwarte i bezpieczne przestrzenie położone na granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Do biegu mogą zgłaszać się biegacze z psami, ale i bez, którym nie przeszkadza towarzystwo tych zwierząt na trasie. Wpisowe kosztuje 20 zł.

W trakcie wydarzenia będzie można również zapoznać się z działalnością wybranych fundacji pomagających zwierzętom i dowiedzieć się, jaka pomoc jest najbardziej potrzebna. - W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 4 tys. zł oraz zaprezentować możliwości wolontariatu i innego wsparcia. Cieszy nas to, ale oczywiście liczymy na więcej. W okolicach Warszawy jest bardzo dużo potrzebujących zwierzaków – dodaje Katarzyna Koprowska.

Aby zapisać się na charytatywny bieg należy uiścić opłatę startową za pośrednictwem tej strony internetowej . Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj .

d33hfgn

Przeczytajcie też: Trener Anity Włodarczyk: "z władz Warszawy nikogo się nie doczekaliśmy. To też jest jakiś sygnał"

Podziel się
Podziel się
d33hfgn

Podziel się opinią

Share

d33hfgn

d33hfgn