Trwa ładowanie...
d1eef4d

Pobij rekord Polski z Greenpeace. Akcja społeczna "Więcej niż energia"

Już 9 czerwca, o godz. 11.00 pod Pałacem Kultury i Nauki szykuje się nietypowe spotkanie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobij rekord Polski z Greenpeace. Akcja społeczna "Więcej niż energia"
d1eef4d

Wspólne bicie rekordu Polski, którego współorganizatorem jest Greenpeace Polska, będzie polegać na wprawieniu w ruch specjalnych wiatraczków z recyklingu. Pod PKiN, tuż obok Teatru Studio, ma się ich pojawić co najmniej tysiąc. Uczestnicy wspólnie dmuchając sprawią, by każdy z nich się zakręcił. Co więcej, będzie można samemu stworzyć wiatraczek i zabrać go potem do domu na pamiątkę.

Zostaną one ulokowane na specjalnej, ażurowej konstrukcji. W ten sposób organizacje ekologiczne chcą zainaugurować akcję pod hasłem: "Więcej niż energia", która ma zachęcić wszystkich Polaków do jak najszerszego działania na rzecz produkcji energii odnawialnej. Organizatorzy pragną w ten sposób przekonać uczestników, że każdy z nas może aktywnie włączyć się w propagowanie zdrowej i przyjaznej człowiekowi energetyki.

Ponadto zostanie uruchomiona strona internetowa dedykowana akcji, która pozwoli wesprzeć ideę proekologicznego podejścia do tematu. Ma to docelowo wpłynąć nie tylko na zwiększenie świadomości Polaków ale też przekonanie, że nie tylko wielkie koncerny energetyczne są zobligowane do produkcji prądu.

d1eef4d

Przeczytajcie też: Legia traci tytuł na rzecz Lecha. Trzeba łatać budżet klubu

d1eef4d

Podziel się opinią

Share

d1eef4d

d1eef4d