Trwa ładowanie...
d17a8r5

Pod Warszawą powstał najnowocześniejszy szpital psychiatryczny. "Pierwszy od czasów II wś"

W Ząbkach otwarto szpital psychiatryczny Drewnica. Jedna z największych inwestycji Samorządu Województwa Mazowieckiego. To pierwszy i najnowocześniejszy szpital psychiatryczny zbudowany w Polsce od czasów drugiej wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szpital psychiatryczny Drewnica
Szpital psychiatryczny Drewnica (mazovia.pl, Fot: DREWNICA)
d17a8r5

Prace nad szpitalem o 22 tys. m. kw. trwały ponad trzy lata. Na pacjentów czeka tu nie tylko 300 łóżek, centrum rehabilitacyjne, ale także ogród zimowy, przestrzeń rekreacyjno-sportowa, sala do muzykoterapii, miejsca do gry w tenisa stołowego czy w szachy.

    mazovia.pl
(mazovia.pl, Fot: DREWNICA)
    mazovia.pl
(mazovia.pl, Fot: DREWNICA)

Marszałek Mazowsza, Adam Struzik zaznacza, że starali się stworzyć miejsce, w którym chorzy będą czuli się dobrze. - W leczeniu psychiatrycznym równie ważne, jak profesjonalna opieka medyczna, jest otoczenie, w jakim chorzy dochodzą do zdrowia. Muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo, dlatego szpital, który dziś otwieramy to miejsce przyjazne i bardzo nowoczesne - przekonuje.

    mazovia.pl
(mazovia.pl, Fot: DREWNICA)
d17a8r5

W placówce oprócz opieki psychiatrów i psychologów, powstały gabinety ginekologiczny, urologiczny, neurologiczny, okulistyczny, a także gabinet RTG, EKG i USG.

Według danych GUS w 2015 r. w warunkach ambulatoryjnych w poradniach dla osób z zaburzeniami psychicznymi, uzależnionych od alkoholu i innych substancji leczyło się w Polsce ponad 1,6 mln osób. W sumie stwierdzono je u ponad 47 proc. pacjentów.

    mswdrewnica.pl
(mswdrewnica.pl, Fot: DREWNICA)
    mazovia.pl
(mazovia.pl, Fot: DREWNICA)

Zobacz także: Leszek Miller: Teraz lepiej rozumiem Kaczyńskiego

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d17a8r5

Podziel się opinią

Share
d17a8r5
d17a8r5