Trwa ładowanie...
dwjocu6

Podłożył bombę kochankowi swojej żony. Zapadł wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał oskarżonego na 12 lat bezwzględnego więzienia. Mężczyzna miał dopuścić się nękania 68-latka, którego posądzał o bliskie relacje ze swoją żoną. Zdradzony, w akcie desperacji, skonstruował i podłożył ładunek wybuchowy pod drzwi mieszkania pokrzywdzonego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna nie mógł pogodzić się ze zdradą małżonki
Mężczyzna nie mógł pogodzić się ze zdradą małżonki (East News, Fot: Stefan Maszewski)
dwjocu6

W piątek rano zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie, której początek sięga 2015 roku. To właśnie wtedy oskarżony A.M. dowiedział się o swoim konkurencie. Nie mogąc pogodzić się ze stratą zainteresowania u małżonki, zaplanował zemstę na kochanku.

Jak podała podczas rozprawy sędzia Maria Turek, mężczyzna miał wielokrotnie do niego telefonować oraz wysyłać smsy, żądając spotkania i wyjaśnień. Był w tym wyjątkowo konsekwentny. Aby zatrzeć ślady, używał niezarejestrowanych kart SIM.

Wrogość do nowego wybranka żony zaczęła przybierać na sile. W 2016 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, mężczyzna położył na wycieraczce pokrzywdzonego granat, który wcześniej zapakował w torebkę prezentową. Pocisk okazał się pusty w środku.

dwjocu6

Bomba domowej roboty

Apogeum konfliktu nastąpiło 28 czerwca ubiegłego roku. Groźby nasiliły się do tego stopnia, że nękany przez zdradzonego męża 68-latek zaczął bać się o swoje życie. Oskarżony był z zawodu tokarzem, wykorzystał więc swoje umiejętności do skonstruowania bomby domowej roboty. Wypełnił "cylindryczny korpus" materiałem wybuchowym, po czym umieścił we wnętrzu ładunku zapalnik.

Z gotową bombą A.M. udał się do budynku, w którym mieszkał pokrzywdzony i zostawił ją pod drzwiami mężczyzny. Zapalnik miał uruchomić sekwencję w momencie ich otwarcia. Na szczęście mechanizm nie zadziałał. Eksplozja nastąpiła dopiero na skutek działań przybyłych na miejsce saperów. Wybuch uszkodził ściany, sufit i drzwi od strony klatki schodowej. Policji udało się dotrzeć do oskarżonego jeszcze w tym samym dniu.

dwjocu6

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Hofman vs Rozenek. Wszystkie chwyty dozwolone, gdy prawica spotka się z lewicą

dwjocu6

Podziel się opinią

Share
dwjocu6
dwjocu6